Note from Ville Hietanen (Jerome) of ProphecyFilm.com and Against-All-Heresies-And-Errors.blogspot.com: Currently, I (but not my brother of the “prophecyfilm12” mail) have updated many of my old believes to be more in line with Vatican II and I no longer adhere to the position that Vatican II or the Protestants, Muslims, Buddhists or various Traditionalists Groups and Peoples etc. or the various teachings, Saints and adherents to Vatican II (and other canonized by Vatican II) such as Saint Mother Theresa or Saint Pope John Paul II etc. was heretical or damned or not Catholic (or not the Pope) – or that they are unworthy of this title. I have also embraced the sexual views on marriage of Vatican II, and I no longer adhere to the strict interpretations as expressed on this website and on my other websites. To read more of my views, see these articles: Some corrections: Why I no longer condemn others or judge them as evil I did before.Why I no Longer Reject Vatican II and the Traditional Catholic Priests or Receiving Sacraments from Them (On Baptism of Desire, Baptism of Blood, Natural Family Planning, Una Cum etc.)Q&A: Damnation and Eternal Torments for Our Children and Beloved Ones is "True" and "Good" but Salvation for Everyone is "Evil" and a "Heresy"?

Duchowa Wiedza Potrzebna do Zbawienia

Duchowa Wiedza Potrzebna do Zbawienia

Wiemy już, że prawie wszystko w telewizji wiąże się z jak najbardziej nieczystym i wstrętnym przesłaniem i jest przedstawione w niej tak, że rodzice powinni czuć się zbulwersowani i zabronić dostępu do niej swoim dzieciom. Będziesz zaskoczony, jak daleki jest wpływ telewizji. Nawet bajki dla dzieci, które mogłyby się wydawać przyzwoitymi i do zaakceptowania, dalekie są od dopuszczalnych, czy skromnych, lecz są nawet o wiele gorsze niż programy w ogólnych mediach nadawane dla starszych widzów...

WAŻNE INFORMACJE DUCHOWE, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ ABY BYĆ ZBAWIONYM


ŚMIERTELNIE GRZESZNE MEDIA!

Wiedz rownież i to, że w ostatnich dniach nadejdą niebezpieczne czasy. Ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, grzeszni, bez miłości, bez pokoju, oszczercy, niepowściągliwi, niemiłosierni, bez dobroci, zdrajcy, uparci, nadęci i miłujący więcej rozkosze od Boga: przyjmując rzeczywiście wygląd pobożny, ale zaprzeczając Bożej mocy. Strzeżcie się tego." (2 Tymoteusz 3:1-5)

Większość ludzi tego pokolenia, nawet tych, którzy wyznają wiarę chrześcijańską, tak bardzo upadło moralnie, że nawet ludzie źli i wyuzdani, którzy żyli sto lat temu powstydziliby się wielu rzeczy, ktore sprawiają przyjemność ludziom w czasach obecnych. I to jest dokładnie to, co szatan planował od początku, krok po kroku obniżając poziom moralności w świecie za pośrednictwem mediów, aż w efekcie nie można już uciec od grzechu śmiertelnego oglądając je z zamiarem czerpania przyjemności. Faktycznie, bezbożne korzystanie z mediów tylko dla przyjemności lub relaksu, bądź dla zabicia czasu (który mogłby być poświęcony Bogu), tak jak w przypadku większości ludzi, jest śmiertelnie grzeszne.

54 lat temu (1956), Elvis Presley miał być nakręcony dla programu TV powyżej pasa w górę, aby uniknąć pokazywania ruchów bioder, co byłoby oburzające. Nie, żeby to było dopuszczalne, lecz wszystko co zmierza do pokazywania sensualności jest wstrętne. Ten przykład pokazuje jak wielki nastąpił upadek od tego czasu, gdy nawet prasa świecka uznawała to za nieodpowiednie, co dzisiaj jest traktowane za normalne. Ale nawet w tym czasie w największych „hollywoodzkich” filmach, jak „Dziesięć Przykazań”, można zauważyć zarówno kobiety jak i mężczyzn, którzy są bardzo nieskromnie ubrani. Upadek norm moralnych nasila się od czasu wynalezienia kina. Bóg pozwolił na to, ze względu na grzechy ludzi, zwłaszcza grzechy ciała. Media mają taką moc, że warunkują umysły ludzi w taki sposób - bowiem ludzie postrzegają TV jak rzeczywistość – i w efekcie to, co wczoraj było haniebne staje się normą już dziś! Więc jeśli media pokazują nieskromność i bezwstydność jako normę, stanie się to normą!


SERIALE TELEWIZYJNE, FILMY, FILMY ANIMOWANE

Wiemy już, że prawie wszystko w telewizji wiąże się z jak najbardziej nieczystym i wstrętnym przesłaniem i jest przedstawione w niej tak, że rodzice powinni czuć się zbulwersowani i zabronić dostępu do niej swoim dzieciom. Nie dzieje się tak, niestety, w większości przypadków. Będziesz zaskoczony, jak daleki jest wpływ telewizji. Nawet bajki dla dzieci, które mogłyby się wydawać przyzwoitymi i do zaakceptowania, dalekie są od dopuszczalnych, czy skromnych, lecz są nawet o wiele gorsze niż programy w ogólnych mediach nadawane dla starszych widzów, które będą rozpatrywane w następnych rozdziałach.

Po pierwsze, prawie zawsze można zobaczyć nierząd i cudzołóstwo lub inne nieczyste sceny o charakterze seksualnym oraz grzechy ciała przedstawione przez bezbożne media jako normy życia. Odrzucone natomiast zostają tradycyjne normy, zgodnie z ktorymi ludzie żyli do konca 18-go wieku. Seksualne propozycje oraz perwersje mnożą się bez końca w tych programach. Oglądanie takich programów oraz pozwalanie , aby własne dzieci oglądały takie programy jest nie tylko szaleństwem, ale jawnym grzechem śmiertelnym.

Po drugie, istnieje komediowa część w prawie każdym programie, która wydaje się nie posiadać grzesznych treści, ale po dokładnym przeanalizowaniu okazuje się czym tak naprawdę jest. Mowa tu o „napawaniu się nieszczęściem” (zwanym także humorem „niepełnosprawności”), które jest najbardziej obrzydliwym i niewdzięcznym grzechem, od którego z pewnością nie da się uciec oglądając seriale telewizyjne! Ten wstrętny grzech „napawania się” dominuje we wszelkiego rodzaju programach takich jak filmy animowane oraz filmy i programy dla dorosłych, w których ludzie biją się i śmieją z różnych nieszczęść i głupstw, ktore inna osoba musi znosić i doświadczać. Pomyśl, jakim jest to złem: śmiać się z cudzego nieszczęścia lub smutku! Jednak nie można uciec od tego podczas oglądania telewizji! Czyńcie innym tak, jak byście chcieli aby wam czyniono, oto jedno z przykazań Pana naszego! (Mateusz 7:12) - Nie chciałbyś, aby ktoś się wygłupiał i wyśmiewał twoje nieszczęścia i niepowodzienia, ale śmiejemy się i aprobujemy sami, gdy smutne rzeczy dzieją się z innymi? Podobnie mamy stałe dowcipy o religii Chrześcijańskiej z niezliczonymi obraźliwymi słowami wypowiedzianymi w duchu najbardziej bluźnierczym przez media, gdy próbuje się przedstawiać, jak zupełnie głupim, niepoważnym i staroświeckim jest Chrzescijanin głęboko wierzący w Biblię. Ciągła śmieszność i kpiny z Boga i religii Chrześcijańskiej powinny być wystarczającym powodem do całkowitego odrzucenia tego śmiertelnie grzesznego brudu! W podobny sposób nie zaakceptowałbyś programu oczerniającego ciebie, twoich przyjaciół, dzieci lub żonę. Jednak oglądasz programy kpiące z Boga i religii, które są warte nieskończenie więcej niż słabe istoty ludzkie?

Po trzecie, popełniamy specyficzny grzech związany z nieskromnym ubiorem i makijażem. Zostały one już uznane za obowiązującą regułę, której należy przestrzegać w każdym programie telewizyjnym, nie wyłączając z tego bajek i filmów dla dzieci. Większość kobiecych postaci w tych filmach jest ubrana w połowie lub pół-nago pokazując całe swoje ciało w sposób seksualnie sugestywny. To w rzeczywistości jest to, czego chce szatan, poniewaz tworzy warunki do wzrostu seksualności dziecięcej już w tak młodym wieku. Mała syrenka na przykład, główna bohaterka w filmie Disney’a "The Little Mermaid", jest zupełnie naga od pasa w górę z wyjątkiem małych muszli na piersiach, co jest co najmniej oburzające! Niestety, w ten sposob ubrana jest większość postaci filmowych! Postać kobieca w filmie „Aladdin” jest nieskromnie ubrana pokazując przeważające części jej ciała. W jednej ze scen uwodzi ona nawet seksualnie jednego z mężczyzn z jakiegokolwiek powodu, i oto, co nasze dzieci oglądają i uczą się od samego diabła! Jeśli pozwolileś oglądać twoim dzieciom takie rzeczy, powinieneś się wstydzić za siebie!

Istnieje doskonały powód, dla którego dzieci stają się aktywne seksualnie w młodym wieku. Małe dzieci oglądając takie filmy i programy imitują zachowanie, ruchy i sposób działania bohaterów filmowych, na przykład: mruganie okiem, uwodzenie mężczyzn i kobiet, obracanie biodrami i uwodzicielski sposób poruszania się ciałem oraz uwodzicielski sposób chodzenia, itp.Dzwoneczek, postać przedstawiona w wielu kreskówkach Disney’a, jest uważana za jedną z najważniejszych ikon marki Disney, (według źródeł Wikipedia).

"Dzwoneczek (Tinker Bell) jest przedstawiona jako młoda (seksowna) biała kobieta o blond włosach, z dużymi niebieskimi oczami i przesadną, modelową figurą klepsydry. Jest ubrana w krótką żółto-zieloną mini-sukienkę ze sztywnym wykończeniem i w zielone pantofelki z białymi ptysiami. Jest ciągnięta przez niewielkie ilości pyłu pixie, kiedy się porusza, i to ten kurz może pomóc ludziom latać wtedy, gdy "się w to wierzy" (więcej magicznych baśni i "wiary" w okultyzm, wszystko do oglądania przez nasze dzieci). Niektórzy krytycy uważają, że Tinker Bell jest seksualnie zbyt sugestywna. (I to ma być postać z filmu dla dzieci. Skandaliczne mówiąc najdelikatniej, nawet świecki świat z tym się zgadza!)

Są to tylko niektóre z przykładów, które przychodzą mi do głowy, a moja wiedza na temat filmów i programów dla dzieci jest bardzo ograniczona. Ktoś z większą wiedzą mógłby z łatwością zapełnić wiele stron na ten sam temat.Grzech wynikający z nieskromnego ubioru i makijażu przywodzi niezliczoną ilość nieczystych i pożądliwych myśli. Jest to dokładnie to, czego chce szatan, kiedy nawołuje ludzi do popełniania tych grzechów. Do niedawna, tylko nierządnice i poganie popełniali ten grzech, zanim reszta "katolików" poddała się tej tendencji. Ci, którzy dokonują tych rzeczy, robią to tylko, aby wywołać pożądanie u innych lub aby wydawać się bardziej atrakcyjnymi dla innych. To jest grzeszne mówiąc najdelikatniej i bardzo nie podoba się Bogu.

Miliardy dusz płoną teraz w tym momencie w ogniu rozdzierającego piekła, ponieważ uległy one nieczystej pokusie seksualnej w swoich myślach oglądając media! Czy podążysz ich drogą i pozwolisz, aby twoje dzieci podążyły za nimi i stały się przyczyną twojego jeszcze większego żalu, gdy na domiar potępienia, będziesz musiał na wieki trwać dręczony przez własne dziecko? Absolutne szaleństwo! Musisz za wszelką cenę przeszkodzić dziecku w używaniu makijażu i noszeniu nieskromnego ubioru! Możesz jedynie mieć nadzieję na uratowanie się i uniknięcie piekła, jeśli zrobisz wszystko co w twojej mocy, aby uchronić przed tym twoje dzieci. Czy jesteś na to gotowy? Jeśli odmówią ci posłuszeństwa, wyrzuć je! Jeśli są młode, to dlaczego nie są ci posłuszne? Jest doskonały powód, dla którego Pismo Święte zaleca stosowanie kar w wychowaniu naszych dzieci!

"Kto miłuje swego syna, często karze go, żeby mógł on cieszyć się na drugim końcu ... Pozostaw syna twego samemu sobie, a on przysporzy ci obaw: baw się z nim, a on napełni cię smutkiem. Nie śmiej się z nim, abyś nie miał smutku, a na koniec zęby twoje nie zgrzytały. Nie daj mu wolności w młodości i nie przymykaj oczu na jego sprawki. Zegnij jego kark w dół, gdy jest jeszcze młody, i daj mu klapsa, gdy jest dzieckiem, zanim stanie się uparty i nie będzie cię szanować i będzie nosił w sercu żal do ciebie. Poinstruuj syna twego i wykształć go, zanim jego lubieżne zachowanie stanie się obrazą dla ciebie. "(Ecclesiasticus 30:1-13)

Nie dajcie się zwieść światu. Nie będziecie grzeszyć przed Bogiem, jeśli karać będziecie dzieci dla sprawiedliwej edukacji. Świat, czy tak naprawdę, szatan, który rządzi światem, ustanowił prawa, które mówią, że karanie dzieci jest złe. To jest jeden z powodów, dla których udało mu się osiągnąć upadek społeczeństwa! Pamiętaj, że zbuntowane i bezbożne dzieci były jednym z proroctw czasów ostatecznych, o których wspomina Biblia. (2 Tymoteusz 3:1-5)

Po czwarte, jest obrzydliwym i śmiertelnym grzech bluźnierstwa popełniany w prawie każdym programie TV, a polegający na wypowiadaniu imienia Boga i Jezusa Chrystusa jako przekleństwa. Kilkaset lat temu, ludzie byliby przerażeni popełniwszy taki grzech, ponieważ wtedy słusznie karani byli egzekucją. Lecz obecnie, ludzie popełniają ten grzech stale i bez obaw, bez mrugnięcia okiem. Jednak, gdy nadejdzie śmierć, wszyscy bluźniercy otworzą oczy i zobaczą, że są w morzu ognia, w którym będą się palić nękani przez całą wieczność. Jeśli oglądasz rzeczy, które zawierają bluźnierstwa, czyli niemal każdy film lub program w dzisiejszych czasach, to jesteś dosłownie chory i nikczemny i piekło cię pochłonie, jeśli nie nawrócisz się natychmiast i zdecydujesz, aby nie robić tego ponownie. Śmierć przyjdzie i pochwyci cię, czy tego chcesz, czy nie.

Po piąte, panuje obecnie powszechna akceptacja dla fałszywych religii, magii i okultyzmu, które słusznie były karane śmiercią we wcześniejszych wiekach naszej historii, ale co teraz jest normą w mediach. W każdym rodzaju programu TV można zobaczyć okropny grzech magii i okultyzmu. Na przykład w filmach animowanych jest to prawie "zawsze" normą. Jest również częstym zjawiskiem w innych programach, nadawanych dla ogółu społeczeństwa, takich jak „Buffy Wampir Zabójca”, „Zaczarowani”, „Sabrina, nastoletnia czarownica”, etc.! Wiele znanych komedii przedstawia ten zły brud w sposób zabawny i do przyjęcia. Ale ponownie normą przedstawień komediowych jest ubaw z rzeczy, które są obrzydliwe i grzeszne. Człowiek nie może oglądać komedii bez poczucia winy i poważnego grzechu, no bo jak można cieszyć się i śmiać z rzeczy, które nie podobają się Bogu?

Aby pokazać, jak daleko grzech bałwochwalstwa, czarów, „new age” i okultyzmu posunął się w mediach, w następnym ustępie zostanie przedstawiony jeden z największych przebojów kinowych „Avatar”.Ten fragment udowadnia, że osoba oglądająca media będzie zmuszona zgodzić się lub nie z wieloma wydarzeniami zawartymi w fabule filmu i za każdym razem gdy zgadza się z tym, co jest przeciwko Bogu, w rzeczywistości popełnia grzech ciężki. To sprawia, że oglądanie mediów jest tak niebezpieczne. Ludzie w dzisiejszych czasach nie rozumieją powagi tego grzechu, ale to stanie się zrozumiałe, gdy uświadomimy sobie, że Bóg będzie sądził każdą naszą myśl tak jak czyn.

„Avatar" Jamesa Cameron’a, to film, gdzie czczenie drzew i obcowanie z duchami jest nie tylko dopuszczalne, lecz atrakcyjne. Avatar propaguje wielobóstwo i zasadniczo stanowi ewangelię według Jamesa Cameron’a. Panteistyczny temat filmu zrównuje Boga z siłami i prawami wszechświata i jest na zewnątrz przedstawiony przez bohaterów i bohaterki, którzy czczą kult Eywy, bogini "Matki Wszystkich", która jest przedstawiona jako "sieć energii przepływającej przez wszystkie żywe istoty".Ogólnie rzecz biorąc, film jest pełen magicznych rytuałów, komunii z duchami, szamanizmu i rażącego bałwochwalstwa, zachęcających publiczność do wiary w pogańskie i okultystyczne kłamstwa. Ponadto, publiczność zaczyna sympatyzować z Avatarem, a w efekcie końcowym jest po jego stronie, gdy dostępuje on inicjacji pogańskich rytuałów. Nawet inny bohater - główny naukowiec staje się w końcu pogański, głosząc, że jest "z Eywa”, i że „ona jest prawdziwa" oraz, że „będzie z nią po śmierci".

Ludzie w dzisiejszych czasach nie potrafią zrozumieć powagi grzechu związanego z magią, pogaństwem i bałwochwalstwem. Staje się to zrozumiałe, gdy uświadomimy sobie, że magowie i okultyści obcują z diabłem, gdy dokonują swoich magicznych rytuałów i ofiar czcząc drzewa, kamienie, lub coś wykonane ludzką ręką. Jesteśmy stale bombardowani przez media, aby zaakceptować magię, pogaństwo, spirytyzm, okultyzm, itp., innymi słowy, fałszywe religie, co jasno wskazuje, że chodzi tu o szatana.

Psalm 95:5 - "Bo wszyscy bogowie pogan są diabłami ... "1 Kor. 10:20 - "Ale rzeczy, które poganie ofiarowują, to ofiary do diabłów, a nie do Boga. I nie chciałbym, abyś obcował z diabłami".

Gdyby ktoś chhciał przedstawić perwersyjną pedofilię dziecięcą jako dobrą i normalną rzecz, każdy byłby wstrząśnięty, ale teraz światowe media przedstawiają obcowanie z demonami jako coś dobrego i dopuszczalnego i nikt nie unosi brwi z dezaprobaty. Oglądanie takiego brudu jest śmiertelnie grzeszne, a twoje męki w piekle będą wieczne, jeśli będziesz oglądać takie rzeczy lub pozwalać twoim dzieciom na oglądanie ich.

Po szóste, telewizja powszechnie przedstawia ciężki grzech chciwości i miłości do posiadania rzeczy materialnych jako coś dobrego, chwalebnego i godnego naśladowania. Można w niej zobaczyć najbardziej ekstrawaganckie światowe ekscesy! Po pierwsze jest to obrzydliwe, ponieważ nadmiar wszelkiego rodzaju jest afrontem wobec wielu biednych ludzi, którzy nie mają dość pieniędzy, by się wyżywić. Po drugie kusi ludzi do poszukiwania tych bezużytecznych i niepotrzebnych rzeczy, takich jak drogie samochody, domy, złote naszyjniki, itp... zamiast odczuwać zadowolenie z jedzenia, ubrania i schronienia tak jak nakazują nam Apostołowie. Jeśli Bóg osądza nawet każdą naszą myśl, jak w takim razie daleko bardziej będzie On sądzić nasze czyny, do których należy również oglądanie bezbożnych mediów!

Należy także zrozumieć, że media dają osobie, która je ogląda doświadczenie podobne do zażywania narkotyków, doświadczenie fałszywego i bezbożnego rozpalenia i ognia. Najbardziej niebezpiecznym skutkiem mediów jest wprawienie i pozostawienie widza w stanie snu. Po obejrzeniu czegoć, co zrobiło wrażenie, będzie to zajmować twój umysł i twoje uczucia przez większą część dnia lub nawet tygodnia i dłużej. Po analizie filmu "Avatar” to zjawisko stanie się jaśniejsze. Artykuł prasowy opublikowany w "Economic Times" przedstawia co następuje:

Avatar” doprowadza nas do chęci popełnienia samobójstwa, mówią fani

LOS ANGELES: "Avatarem" i przedstawionymi w nim obrazami utopijnego świata może być zachwycona publiczność na całym świecie, lecz kinomani skarżyli się na depresję, a nawet myśli samobójcze po obejrzeniu tego filmowego hitu.Fani trójwymiarowego dzieła Jamesa Cameron’a mają najwyraźniej problemy z oddzieleniem fikcji od rzeczywistości. Natomiast fora internetowe zostały zalane postami kinomanów borykających się z myślami samobójczymi, wynikającymi z niemożności odwiedzenia planety Pandora, jak podaje stacja CNN online.Strona "Avatar Forum" w USA otrzymała 2000 postów w wątku zatytułowanym "sposoby radzenia sobie z depresją związaną z nierealnymi marzeniami o planecie Pandora”.

Administrator forum Philippe Baghdassarian powiedział: "Ten film był tak piękny i pokazał coś, czego nie mamy tu na ziemi. Myślę, że ludzie zobaczyli, że mogliby żyć w zupełnie innym świecie i to wywołało u nich depresję."Użytkownik forum "Okoi" pisze: "Po obejrzeniu "Avatara" po raz pierwszy naprawdę poczułem depresję, gdy obudziłem się ponownie w naszym świecie."

Należy zrozumieć, że ta depresja wynika z braku wiary w Boga. Świat, za którym naprawdę tęsknią ludzie nie jest bajką, światem marzeń, jak pokazano w filmie Avatar, ale faktycznie jest Królestwem Niebieskim i odwieczną wizją Boga – bo to jest miejsce, które jest przeznaczeniem całej ludzkości, gdyby powstrzymali się od grzechu i miłowania świata poprzez swoje pięć zmysłów. Nikt nie może być szczęśliwy bez Boga, bo Bóg jest szczęściem. Depresja wynika z poczucia winy, gdy osoba nie chce robić tego, co powinna, aby osiągnąć zbawienie i wieczną wizję Boga. Szatan zamienia tęsknotę za prawdziwym niebem w umysłach ludzi na tęsknotę za baśniami przedstawianymi w mediach. Zasmucające, co najmniej!

Chrześcijanin powinien spędzać czas na pogłębianiu wiary poprzez modlitwę, czytanie i dobre uczynki, ale większość ludzi zamiast tego, przeciwnie marnuje większość czasu na bezużyteczne baśnie i opowieści, które zajmują ich umysły w miejsce Boga. Dlatego zło mediów prowadzi niezliczone dusze na wieczne potępienie i męki piekielne. Jest to również wyraźne wypełnienie proroctw czasów ostatecznych, według których, wielu odwróci się od Boga ku bajkom i baśniom. Czy jesteś jednym z tych o których prorokowano?

"Albowiem będzie czas, kiedy nie będą znosili zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami, znajdą sobie nauczycieli, co ucho połechcą: I rzeczywiście odwrócą słuch od prawdy i zwrócą w stronę bajek."(2 Tymoteusz 4:3-4)

To proroctwo przewidziało również fałszywą teorię ewolucji, w którą Chrześcijanin, oczywiście, nie może wierzyć, ponieważ jest ona sprzeczna z biblijną historią stworzenia, wraz ze śmiercią, przychodzącą na świat zaraz po grzechu.


FILMY ANIMOWANE DLA DZIECI

Drugim największym złem po seksualności i bezwstydności w programach dla dzieci jest stałe zastraszanie i wyśmiewanie słabszych postaci oraz ukazywanie przemocy zarówno w magazynach, spektaklach, filmach (i oczywiście grach wideo). Nawet świecka prasa przyznaje, że programy dla dzieci często są bardziej brutalne niż inne programy nadawane dla ogółu społeczeństwa! Artykuł poniżej z "Daily Mail" jasno dowodzi dalej poprawność tej tezy.

"Wysoki poziom przemocy w kreskówkach, takich jak np. Scooby-Doo powoduje, że dzieci stają się bardziej agresywne, jak stwierdzili wczoraj naukowcy. Odkryli oni, że filmy animowane dla młodych widzów często są bardziej brutalne niż programy nadawane dla pozostałej publiczności. Wegług naukowców dzieci kopiowały zachowania i identyfikowały się z postaciami fantastycznymi, tak samo jak robiliby to z aktorami na ekranie.

Badanie wykazało również, że młodzi widzowie wykazują raczej tendencję do naśladowania negatywnych zachowań, które obserwowali w telewizji, takich jak plotkowanie, obgadywanie, „mruganie okiem”. Amerykańscy psychologowie zapytali 95 dziewcząt w wieku od dziesięciu do jedenastu lat o ich ulubione programy telewizyjne, prosząc o ocenę treści związanych z przemocą oraz agresją werbalną i pośrednią. Badanie objęło filmy “Lost”, “Buffy Wampir Zabójca”, “American Idol”, “Scooby-Doo” i “Pokemon”.

Naukowcy odkryli, że produkcja filmowa skierowana do dzieci w wieku zaledwie siedmiu lat, zawierająca szereg bajek i kreskówek, miała najwyższy poziom przemocy. Zanotowali oni aż 26 aktów agresji w ciągu godziny w porównaniu z zaledwie pięcioma w filmach dla ogólnej widowni oraz dziewięć takich aktów w programach uznanych za nieodpowiednie dla dzieci poniżej 14 roku życia. Według powyższych badań: ”wyniki wskazują, że istnieje wyższy poziom agresji fizycznej w programach dla dzieci niż w programach dla widowni ogólnej".

Poniższa historia została zaczerpnięta z chińskiej gazety potwierdzając tezę o tym, jak zastraszanie, bunt, nieposłuszeństwo itp. są nauczane i przedstawiane dzieciom poprzez filmy, kreskówki i komiksy.

Nauczyciele obawiają się wpływu kreskówek na dzieci

"Podobnie jak dla wielu pozostałych ośmiolatków, ulubionymi bohaterami Liu Yimin nie są wielcy naukowcy, narodowa drużyna piłki nożnej, czy też popularny chiński bohater Lei Feng. (Zgodnie z normą światowa, należy ubóstwiać słabych ludzi.)

Jego bohaterzy to dwie japońskie animowane postacie, które sprzeciwiają się swoim rodzicom i nauczycielom. Lokalni wychowawcy są zaniepokojeni i mówią, że niektóre postacie mogą mieć zły wpływ na dzieci.
Xin San, arogancki przedszkolak, znęca się nad słabymi, walczy z silnymi i stale pożąda kobiety - wiele kobiet.

"Myślę, że treść tych kreskówek jest nazbyt dojrzała dla dzieci", mówi Zhang Jinlian, dyrektor Dziecięcego i Młodzieżowego Centrum Psychologicznej Opieki w Szanghaju. Stwierdziła ona, że wielu uczniów lubi naśladować działania bohaterów kreskówek, przysparzając kłopoty w szkole i w domu. Zhang chciałaby, aby zostały podjęte kroki, by ograniczyć dzieciom dostęp do czytania książek i oglądania filmów o Xin San, ale na razie ta kreskówka jest zbyt popularna, aby można jej było zabronić.

Ale w dzisiejszych czasach dzieciaki nie chcą, aby ich instruowano, chcą innowacyjnych bajek z postaciami, które są buntownicze, jak zauważył Xu. Sprzedaż książek i płyt DVD z dwóch seriali animowanych, a także poziomy oglądalności "Chibi Maruko Chan” w telewizji Shanghai udowadniają, że bunt jest bardzo popularny wśród lokalnej młodzieży.

Niestety, dzieci przejmują wzorce tych zbuntowanych postaw. Zhang powiedziała, że wiele dzieci nagabuje własnych rodziców, żeby im kupili nowe zabawki – pochodzące z kreskówki „Chibi Maruko Chan” (niewątpliwie nękają również ich słabszych kolegów, jak ich nauczono w filmach). Co gorsza, powiedziała, kilku młodych chłopców pożądliwie spogląda na koleżanki z klasy."

Jakiś czas temu, kiedy Kościół Katolicki miał wielki wpływ na moralność w społeczeństwie chrześcijańskim, ludzie patrzyli i adorowali naszego Boskiego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, Najświętszą Maryję Pannę oraz sławę i cnotę Świętych. Każde dziecko katolickie miało swego patrona z własnego wyboru jako wzór do naśladowania. Jakie lepsze przykłady cnót i dobrych obyczajów można sobie jeszcze wyobrazić?

Szatan w rzeczywistości zamienił adorację Boga w adorację człowieka poprzez media. To dlatego dzieci oglądają dziś i adorują aktorów, artystów, bohaterów i postacie występujące głównie w mediach. Które dziecko nie chciałoby obecnie być jak Superman, Spiderman lub innych Superbohater, przedstawiany w mediach jako niezwyciężony, adorowany i uwielbiany przez wszystkich? Dlaczego zarówno dorosli jak i dzieci w dzisiejszych czasach są tak pełni pychy i przemocy, nie kochający, nieposłuszni, zmysłowi i aroganccy, itp., czy nie dlatego, że przez media zostali uwarunkowani, aby działać i zachowywać się w ten sposób? Z diabłem jako wzorem do naśladowania wraz z jego rozpustnymi aktorami i animowanymi postaciami to się zawsze kończy źle.

Ze świętymi przykładami cnót, jak sam nasz Zbawiciel i wszyscy Święci, takich jak pokora, cierpliwość, dobroduszność i miłość zostają odnalezione i rozkwitają same. Dlatego też nauczcie się kształcić swoje dzieci w nauce Chrystusa i Jego Świętych, dajcie im katolickie książki o Świętych tak, by mogli oni poznać cnoty i dobre katolickie filmy o Świętych. Można już znaleźć wiele książek o katolickich Świętych na tej stronie poniżej, a nowe pozycje są dodawane często!

http://www.trusaint.com/

Nie możesz pozwalać twoim dzieciom na oglądanie niczego, chyba że masz 100% pewności, że film, program lub audycja, którą oglądają, nie zawiera niczego, co jest sprzeczne z prawem Bożym. Jeśli nie utrzymasz tego standardu, twoje dzieci będą znęcać nad tobą przez całą wieczność w piekle, ponieważ pozwoliłeś im na złe wpływy i grzechy w tak młodym wieku. Jesteś odpowiedzialny za ich duchowy stan tak długo, jak długo żyją pod twoim dachem. Te uwagi, oczywiście, powinny bardzo zestresować wszystkich rodziców. Jednak w przypadku, gdybyś miał prawdziwego żywego tygrysa w sypialni, nigdy nie pozwoliłbyś dziecku wejść tam, bo zwierzę mogłoby je zabić i zjeść. Telewizja i media są o wiele bardziej niebezpieczne niż tygrys, ponieważ zabijają nieśmiertelną duszę twojego cennego dziecka! Pomimo tego, większość ludzi jednak wciąż pozwala swoim dzieciom na oglądanie telewizji bez żadnego nadzoru. Jeśli powiesz, że nie możesz nadzorować, jak twoje dziecie oglądają media, wówczas wyrzuć telewizor i inne urządzenia medialne, dające dostęp do grzesznych rzeczy lub przygotuj się na wieczne cierpienia w ogniu piekielnym za swoje działania!

Teraz dokonamy dalszej analizy różnego rodzaju programów, które są prezentowane w mediach.

Ktoś mógłby w tym miejscu zapytać: "Więc zakazujesz oglądania wszelkich mediów jako złych i grzesznych?" Odpowiedź brzmi: nie. Nie wszystkie media są złe, ale prawie wszystko w telewizji jest. Musiałbyś oglądać mniej niż to, co mają do zaoferowania dla ciebie stacje telewizyjne. Istnieje na przykład wiele wspaniałych filmów religijnych i seriali, które są całkowicie do przyjęcia i dobre dla Ducha (chociaż w wielu filmach, szczególnie tych nowszych, będą nieskromne lub nieczyste sceny. Chrześcijanin nie musi patrzeć na filmy lub seriale, o których wie, że zawierają złe sceny, które mogą go kusić). Religijne filmy są najlepsze, ponieważ kierują twój umysł w stronę rzeczy duchowych i Boga, czego nie można powiedzieć o światowych filmach. Kiedy mówię o filmach religijnych, nie odnoszę się do tych "światowych produkcji w przebraniu religijnych filmów, które tak naprawdę nie mają w ogóle nic wsólnego z duchowością, ale w rzeczywistości traktują o świecie. Dla przykładu: historie o człowieku, który zakochuje się w kobiecie czy kobieta zakochująca się w mężczyźnie, lub inne światowe motywy z dowcipami i pustymi dialogami, itp. Jest to kompletny i zupełny nonsens i wcale nie służy budowaniu duszy, umysłu i ciała, i jako takiego powinno się całkowicie unikać jak śmiecia, którym tak naprawdę jest!

Większość filmów dokumentalnych na przykład (w odniesieniu do tego, co jest dokumentowane) można oglądać, nawet jeśli większość z nich nie jest dobra i budująca dla duszy. Filmy dokumentalne nawiązujące do proroctw, końca czasów i zagłady, są do zaakceptowania, ponieważ zwracają umysł ku końcowi, śmierci i nadchodzącemu sądowi. Filmy dokumentalne na temat zwierząt, przyrody, przestrzeni, itp. nie są same w sobie złe lub grzeszne ani przeciwne Bogu i mogą być oglądane. Mogą one jednak wielokrotnie stanowić początek wielkiego zła i grzechu. Cokolwiek oglądasz i słuchasz, zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że zanadto się z tym zwiążesz i zaczniesz zbyt wiele czasu poświęcać temu na co dzień. Co do zasady, jeśli nie możesz wytrzymać jednego dnia bez mediów wizualnych i dźwiękowych (telewizja, muzyka) jest to wyraźny znak, że jesteś uzależniony od mediów. Więc jeśli musisz coś zobaczyć i nie możesz się powstrzymać, musisz nauczyć się oglądać programy, które nie są przeciwne Bogu i moralności chrześcijańskiej. Ale zagrożenie nadal istnieje, ponieważ oglądanie tych programów będzie kierować cię ku temu, co doczesne, ale przynajmniej będzie zwracać twój umysł w kierunku Bożego stworzenia, które można kontemplować i wyciągnąć z tego korzyść, czego nie można powiedzieć o bajkach i baśniach oraz filmach nt. ewolucji, a przeciwnych tematyce Boskiej.

Jednak ludzie, któży zawsze stawiali światowe działania ponad duchowymi z całą pewnością stracą swoje dusze. Człowiek musi być w stanie dokonać wyboru i zrezygnować ze światowych czynności przez wiele godzin w ciągu dnia oferując ten czas dla Boga i w samotności modląc się i czytając jego słowa. Wiele osób ma czas, ale wykorzystują go źle i decydują się na oglądanie mediów bądź wykonywanie bezowocnych prac skazanych na potępienie.Byłbyś Świętym, gdybyś miał to samo pragnienie i tęsknotę za Bogiem, jaką masz za ziemskimi sprawami. Możesz tylko otrzymać pożądanie, miłość i tęsknotę za Bogiem, jaką masz za ziemskimi sprawami, tylko gdy On stanie się tym którego pragniesz i do którego dążysz ponad wszystkie inne rzeczy. Nie stanie się to tak długo, jak długo jesteś nadmiernie przywiązany do rzeczy ziemskich. Musisz także być w stanie - lub przynajmniej mieć pragnienie, aby być w stanie - dojść do punktu, w którym zapragniesz zrezygnować całkowicie z oglądania mediów. Bo jeśli człowiek nawet nie pragnie lepszej części, to w jaki sposób może on wzrastać? Bóg jest lepszą i najlepszą częścią!

Wszystkich filmów i seriali, które prowadzą twój umysł w kierunku fantazji i baśni, takich jak „Władca Pierścieni”, „Heroes”, „Smallville”, „Avatar”, etc., nawet gdybyśmy mogli powiedzieć, przez wzgląd na polemikę, że nie ma w nich nic przeciwnego Bogu (co nie jest prawdą), nadal należy unikać, ponieważ odwracają one nasze umysły od Boga, od naturalnego świata, w którym żyjemy i pociągają w kierunku fantazji i napełniają wszelkiego rodzaju myślami odnoszącymi się do fantazji. To jest główna przyczyna, dla której jest to tak niebezpieczne i dlatego też tak wiele osób oglądając te filmy jest trapionych przez niezdrowe, nierealne pragnienia i depresje. Człowiek, który spędza dużo czasu na szukaniu Boga, będzie również o Nim śnił i tęsknił za Nim i zbliżał się do Niego. Natomiast osoba, która spędza dużo czasu na sprawach doczesnych jest daleko od Boga i martwa przed Bogiem!

Teraz mógłbyś zapytać: "Czy mogę wtedy oglądać filmy lub inne światowe seriale, w których fabuła opiera się na realistycznych rzeczach lub dotyczy stworzenia Bożego". Odpowiedź na to pytanie zależy od filmu lub programu, który chcesz oglądać. Powiedziałbym, że można oglądać filmy i seriale o końcu świata, życiu po śmierci i zjawiskach paranormalnych, etc., ponieważ prowadzą one twój umysł w kierunku sądu i śmierci ciała, co kiedyś i tak nastąpi i w związku z tym filmy te mają pozytywny wpływ. Z tego można wywnioskować, że wszystko zależy od owoców jakich można się spodziewać w efekcie końcowym. "Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone."(Łk 03:09)

Bez wątpienia przyniesiesz złe owoce, jeśli będziesz poświęcać dużo czasu na złe rzeczy. Jeśli więc film lub program jest o doczesnych i próżnych rzeczach, wtedy nie powinno się oglądać takich programów, ponieważ ich owoce również są puste i daremne. Ta teza może również zostać poparta Pismem Świętym."Wystrzegajcie się, aby człowiek nie oszukał was przez filozofię i próżne oszustwa, zgodnie z tradycją ludzi, zgodnie z elementami świata, a nie w Chrystusie ..."(Do Kolosan 2:8)To w zasadzie wyklucza wszelkie filmy, programy i seriale (jak również kreskówki i gry wideo), które kiedykolwiek zostały wykonane na świecie.

Z kolei wiadomości ze świata same w sobie nie są złe, czy przeciwne Bogu i moralności, ale większość gazet zawiera dziś zdjęcia całkowicie nie do zaakceptowania, które powodują, że stają się one wyjątkowo nieodpowiednie do czytania. Czytanie gazet, o których wiesz, że zawierają wiele nieczystych, nieskromnych i seksualnych zdjęć i bezużytecznych opowieści o seksie, itp., jest kompletnym idiotyzmem i prowadzi do grzechów ciała, jeśli nie jesteś w stanie zapanować nad sobą. For example, I have gone to numerous mainstream news websites just to read news, and it has become so bad that I never go to them unless I first have all the images blocked. (Ad block Plus extension for Firefox or Google Chrome webbrowser is also a good tool to get rid of all ads, immoral or otherwise.) Radzimy nigdy nie oglądać wiadomości w telewizji lub podobnych, ponieważ są one tak pełne grzechów, że jest prawie niemożliwym oglądanie ich i nie zauważanie rzeczy szkodzących twojej cnocie, takich jak bezwstyd, make-up, bluźnierstwo, napawanie się czyimś nieszczęściem, pożądliwość, cudzołóstwo itd. ... w nieskończoność. Jednak, codzienne oglądanie wiadomości wcale nie jest konieczne i Święty Alfons wyraźnie gani ludzi za to, w swoim najznakomitszym dziele, Prawdziwa Oblubienica Chrystusa:

"Święty Doroteusz mówi: "Strzeżcie się mówić zbyt wiele, gdyż to wyrzuca z duszy myśli święte i wspomnienia o Bogu". Mówiąc o człowieku religijnym, który nie może powstrzymać się od zainteresowania światowymi nowościami, Joseph Calasanctius powiedział: "Człowiek religijny, ale ciekawy światowych nowości pokazuje, że się zapomniał". Jest pewne, że ten kto za dużo z ludźmi rozmawia, niewiele z Bogiem, bo Pan mówi: Ja poprowadzę duszę na pustynię, i będę mówił do jej serca. Jeśli więc dusza pragnie, aby Bóg mówił do jej serca, musi szukać samotności; lecz ta samotność nigdy nie zostanie znaleziona przez osoby religijne, które nie kochają ciszy. "Jeśli", powiedziała Czcigodna Małgorzata od Krzyża, "pozostaniemy cisi, znajdziemy samotność. "A jak Pan ma kiedykolwiek zniżyć się by rozmawiać z osobami religijnymi, którzy, szukając rozmowy z innymi stworzeniami, pokazują, że rozmowa z Bogiem nie jest wystarczająca do ich szczęścia? Stąd, dla zakonnicy, która zachwyca się wizytami i otrzymywaniem listów, czytaniem gazet i częstym mówieniem o rzeczach tego świata, niemożliwym jest, aby być dobrą osobą religijną. Za każdym razem, gdy niepotrzebnie zajmuje się obcowaniem ze świeckimi, cierpi i zmniejsza się jej zapał ".

Można zapytać: "Czy ten sposób widzenia mediów nie mógłby być zastosowany do wszystkich programów?" Odpowiedź brzmi: nie! Większość programów jest złych samych w sobie, niezależnie od tego, czy utkwisz twój wzrok na złych scenach lub nie. To przedmioty dyskusji w tych programach są często przyczyną tego, że są grzeszne, ponieważ są próżne, głupie lub przeciwne Bogu. Wiadomości z drugiej strony nie są, chyba, że świadomie zdecydujesz się na zgłębianie złych wiadomości lub programów, takich jak wiadomości ze świata rozrywki lub programów dot. sławnych osób, takich jak "Idol" i podobne, których oglądanie jest śmiertelnie grzeszne i stanowi zupełną głupotę. Ponieważ czynią one idoli ze słabych istot ludzkich. Oglądanie jak ludzie czczą sławę tego świata wraz z grzesznymi i słabymi istotami ludzkimi jest naprawdę obrzydliwe!

Nie będziemy długo wspominać filmów i seriali takich jak „Prison break, Heroes, 24, Matrix, Terminator, 300, X-Men, Transformers, Spiderman”, itp. Nie ma potrzeby wyjaśnienia tematu tych filmów. Wszystkie są przeciw Bogu, są oparte na łamaniu Bożych przykazań i czynieniu zła i przemocy. To, czy świat lub ty, twierdzicie, że chodzi o walkę dobra ze złem nie ma znaczenia, ponieważ filmy te same w sobie są całkowicie bezowocne, często bardzo gwałtowne, tolerujące zbrodnię i grzech i często zmuszające widza, aby zaakceptował lub nie uczynki i działania bohaterów. A są to znacznie częściej uczynki złe niż dobre, o ile nawet można je nazwać "dobrymi". Za każdym razem, gdy zgadzasz się z czymś lub nie zaprzeczysz temu, co zdecydowanie jest przeciwko Bogu, popełniasz grzech! Podczas oglądania filmów lub programów dla przyjemności, któych bohaterowie popełniają zbrodnie i grzechy, w rzeczywistości zgadzasz się z nimi przez ciągły czyn oglądania i nie zaprzeczania im w podobny posób, jak polityk, który wypowiada się przeciwko aborcji byłby za aborcją, jeśli nieustannie głosuje za dozwoleniem aborcji. Tak więc, faktycznie opowiadasz się za złem, nie potępiając i nie wyrzekając się go całkowicie!

Zadaj sobie pytanie, czy przystoi dziecku Boga cieszyć się z takich bzdur? Czy Bóg aprobuje te złe programy i filmy? Oglądanie ich będzie służyć tylko mieszaniu ci w głowie i zachęcaniu by oglądać jeszcze więcej światowych i bezbożnych filmów. Programy z wielką dozą przemocy, supermocy, magii i walki są najbardziej niebezpieczne, ponieważ pobudzają nasze ciało fizyczne do fałszywych doznań i nadmiernych emocji. Osoba, która nie odetnie się od tego, sama straci duszę!

W dzisiejszych mediach jest tak wiele bluźnierstwa, cudzołóstwa, pożądliwości, pychy, próżności, nieskromnych ubiorów, czynienia idoli ze śmiertelnych istot ludzkich, chciwości, obżarstwa i grzesznych czynów i słów wśród niezliczonych grzechów, że oglądanie ich jest naprawdę chore i budzi prawdziwy wstręt! Jest to bowiem prawdziwy i odwieczny ubój duchowy milionów ludzi - co jest bardziej przerażające i godne pożałowania niż jakikolwiek ubój fizyczny - co obserwujemy wszyscy obecnie bez jakiegokolwiek podnoszenia brwi! Niemniej jednak, ich śmiech zamieni się w wieczny smutek w chwili gdy przyjdzie śmierć! Wtedy każdy wyraz szyderstwa i bluźnierstwa będzie mieć swoje specjalne męki w piekle przez całą wieczność. Naucz się medytować codziennie na temat piekła, a nie zawahasz się ani sekundy, aby przestać się gapić na zło i bezbożne media!


JAK KONTROLOWAĆ TWOJE OCZY

Nauczenie się i kontrolowanie twojego wzroku i oczu będzie najbardziej konieczne do zbawienia. Nie można oszukać Boga! Za każdym razem kiedy patrzysz świadomie z pożądaniem w sercu na nieczysty, kuszący lub nieodpowiedni obiekt, popełniasz z wielką pewnością grzech śmiertelny! Dlatego, gdy twój wzrok napotka coś grzesznego (lub nawet coś co jest dozwolone, ale bardzo piękne), musisz wprowadzić zwyczaj spuszczania wzroku lub patrzenia w inną stronę - gdyż grzech pożądania nie będzie daleko – oraz robienia znaku krzyża mówiąc "Zdrowaś Maryjo", co jest wysoce zalecane i pomaga przeciw nieczystościom. Niezliczeni Święci karcili ludzi za wielki błąd nienależytego kontrolowania ich oczu. Święty Ignacy Loyola na przykład skarcił brata, który patrzył na jego twarz więcej niż krótką chwilę. Święta Brygida dokonywała specjalnej spowiedzi, za każdą twarz widzianą w ciągu każdego dnia! To jest prawdziwa mądrość, bowiem świat nakazuje zawsze patrzeć w twarz osobie, z którą jesteś. Taka postawa będzie wielokrotnie prowadzić do grzechów i myśli nieczystych.


JAK KONTROLOWAĆ TWOJĄ MOWĘ

"Ale unikajcie bluźnierczej i próżnej paplaniny: bo wzrasta ona znacznie ku bezbożności."(2 Tymoteusz 2:16)Nadmierne rozmawianie o rzeczach ziemskich i niepotrzebnych jest również uważane za daremną paplaninę i powinno być całkowicie unikane. Jeśli nie masz nic dobrego do powiedzenia, odwołując się do Boga lub budowania duszy, powinieneś milczeć. Próżna paplanina prowadzi do bezbożności jak wskazano powyżej, bowiem to, o czym człowiek mówi wiele, wypełnia jego serce. Jeżeli Bóg nie jest w sercu człowieka, to szatan musi zajmować to miejsce, i nie można służyć równocześnie Bogu i człowiekowi!


GRY WIDEO

Prawie każdy rodzaj gry, która istnieje w naszych smutnych czasach zawiera wiele rzeczy śmiertelnie grzesznych, co sprawia, że nie da się w nie grać bez pójścia do piekła. Zwłaszcza młodsze pokolenie, lecz również osoby starsze są tak otumanione i pochłonięte przez te nowe gry, że wydają się żyć tylko dla nich!Po pierwsze, istnieją niezliczone gry, w których chodzi o zabijanie lub ranienie dla zabawy innych ludzi i stworzeń, np. „Counter-Strike, Halo, Grand Theft Auto, Starcraft, Modern Warfare, Gears of Wars, Tekken” itp. Granie w takie gry jest nie tylko chore, ale obrzydliwe. Pomyślcie o tym: grać w grę dla zabawy lub przyjemności, która polega na zabijaniu lub ranieniu innej istoty!Bóg uroczyście oświadcza, że będzie sądzić naszą każdą myśl, jak o wiele bardziej wtedy będzie sądzić nasze czyny? Kiedy w naszym umyśle gości rozkosz i radość z zabijania lub krzywdzenia innych istot, Bóg traktuje to jako działanie w taki sam sposób, jakby sądził nas jako morderców, jeśli nie znosimy naszego brata lub, jako cudzołożników, jeśli spojrzymy na kobietę z pożądaniem w naszym sercu. Jak będzie cię sądził Bóg, gdy w twoim sercu kochasz rzeczy obrzydliwe?

Po drugie, dla człowieka istnieje ciągłe niebezpieczeństwo wzrostu nienawiści, niekontrolowanego gniewu i dumy w grze, która nie idzie po jego myśli, co jest jeszcze bardziej prawdziwe, podczas grania w sieci z innymi graczami. Bowiem w przypadku, gdy ludzie myślą o sobie, że są dobrzy w danej grze, stają się nadęci i oszukiwani myśleniem, że zwycięstwo w nędznej grze rzeczywiście podnosci ich wartość. To jest naprawdę żałosne! Z kolei jeśli przegrywają, ich duma i arogancja doznaje krzywdy, oni natomiast stają się wściekli, źli i gniewni. Kto nie miał podobnych doświadczeń z grami on-line? Oczywiście, podobne rzeczy mają również miejsce w grach indywidualnych, ale nie jest to tak powszechne. Gry sieciowe są zdecydowanie najgorsze i najbardziej grzeszne ze wszystkich gier, gdyż nie wpływają one tylko na ciebie, lecz również na innych, z którymi grasz. Czy rozumiesz teraz, dlaczego gry online są najbardziej niebezpieczne ze wszystkich gier? Czy zdajesz sobie sprawę, że każda osoba, na którą miałeś wpływ podczas gry będzie tylko pałała zemstą w stosunku do ciebie, chyba że wymarzesz te grzechy przez pokutę, skruchę i wyznanie? Dawanie innym złego przykładu i przyczynianie się lub ułatwianie potępienia innej osoby jest najgorszym ze wszystkich grzechów, jakie można popełnić w tym życiu. Każda pojedyncza myśl, słowo i czyn będą uważnie oceniane i pomszczone w chwili śmierci. Nie można ukryć się przed śmiercią.

Po trzecie, istnieje niezliczona ilość gier, które starają się przedstawić magię i okultyzm nie tylko jako dopuszczalne, ale nawet dobre i chwalebne, na przykład „World of Warcraft, Diablo, Oblivion”, itd. Tak, w tych grach jest się nawet wynagradzanym za stosowanie magii i okultyzmu do mordowania lub ranienia przeciwnika. Wieczne piekło będzie domem dla wszystkich, którzy uczestniczą w takich grach, bo wszystkie są przeciwne Bogu, są oparte na łamaniu Bożych przykazań i czynieniu zła i przemocy, lub czerpaniu przyjemności z czynienia zła i przemocy przez innych. Niezależnie od tego czy ty i świat mówią, że chodzi o walkę dobra ze złem, mordowanie i ranienie potworów, to nie zmienia to faktu, że gry same w sobie są całkowicie złe i bezowocne, często bardzo gwałtowne i tak jak z filmami, często zmuszają gracza do podejmowania działań, zgadzania się z wydarzeniami, które według Boskich kryteriów są niedopuszczalne i ohydne. Granie w te gry będzie jedynie sprzyjać mieszaniu ci w głowie i zachęcaniu do jeszcze częstszego grania. Gry z dużą dozą przemocy i walki lub z możliwością grzeszenia poprzez pychę i popisywanie się, z wykorzystaniem mocy magicznych i okultystycznych, z możliwością osiągnięcia osobistej sławy w baśniowym kraju, z możliwością popisywania się umiejętnościami, tak jak gry-online, są jak najbardziej niebezpieczne, ponieważ powodują zamęt w ciele i umyśle pogrążając je w fałszywym i bezbożnym oginiu przyjemności i emocji. Osoba, która nie odetnie się od tego, w efekcie straci duszę!


SPORTY PROFESJONALNE

Sporty profesjonalne może wydają się nie mieć grzechu, ale niezliczona ilość grzechów śmiertelnych jest z nimi związana po bardziej uważnej analizie.Po pierwsze, prawie każdy rodzaj sportów profesjonalnych popiera śmiertelny grzech hazardu i faktem jest, że znaczna część wynagrodzenia zespołów lub graczy pochodzi z hazardu. Profesjonalne sporty są w rzeczywistości jednym z największych, jeśli nie największym generatorem śmiertelnego grzechu hazardu, który zniszczył niezliczone rodziny i doprowadził milionów biednych dusz do rozpaczy, samobójstwa i piekła. Tak więc ci, którzy oglądają te gry, oglądają ludzi, którzy dostają wynagrodzenie za wspieranie i popełnianie śmiertelnego grzechu hazardu. Czerpanie przyjemności z zabijania nieśmiertelnej duszy innych ludzi jest jednoznaczne z grzechem śmiertelnym.

Po drugie, prawie każdy rodzaj sportów zawodowych jest rozgrywany w niedzielę, co wyraźnie stanowi grzech śmiertelny, gdyż jest to praca dla tych graczy, za którą otrzymują zapłatę. W związku z tym, łamią oni jedno z dziesięciu przykazań Boga i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takich rzeczy. Jest również grzechem śmiertelnym oglądanie ludzi popełniających grzech śmiertelny.

Po trzecie, jak wynika z Księgi Machabeusza, naród żydowski zaniedbywał kult Boży, aby wziąć udział w różnych uroczystościach sportowych na arenie. Słowa te wypełniają się teraz proroczo u wielu ludzi, którzy zwą siebie katolikami. Zamiast różańca, czytania Słowa Bożego i zabawy oraz wychowywania swoich dzieci w dobrej moralności chrześcijańskiej, tak jak w niedzielę przystało, oglądają oni grzeszne gry podczas gdy ich dzieci spędzają czas przed innym odbiornikiem TV, zaniedbując swoją duchową pomyślność. Wielu Świętych uczy, że sport sam w sobie nie jest grzechem - co oczywiście jest prawdą - ale gdy traktuje się go zbyt poważne, bardziej niż zabawę i grę między przyjaciółmi lub gdy zaczyna sprawiać nadmierną uciechę i przywiązuje się do niego zbyt wielką wagę, chociaż nie ma żadnej wartości, wtedy Święci jednogłośnie uczą, że sport staje się grzeszny.

Święty Franciszek Salezy - "Sport, spektakle, festyny, etc., nie są same w sobie złe, ale stanowią raczej rzeczy obojętne, które mogą być wykorzystane w dobrym lub złym kierunku, ale mimo to są niebezpieczne, a jeszcze bardziej niebezpieczne jest czerpanie z nich wielkiej rozkoszy".

Święty Franciszek Salezy - "Spacerowanie, nieszkodliwe gry, muzyka instrumentalna i wokalna, sporty w terenie, itp., są w pełni legalnymi formami rekreacji i nie potrzebują żadnych reguł oprócz tych zwykłych zasad dyskrecji, które zachowują wszystko w odpowiednich normach czasu, miejsca i stopnia natężenia. Więc jeszcze raz gry zręcznościowe, które wykorzystują i wzmacniają ciało i duszę, takie jak tenis, rakiety, bieganie jak też szachy i podobne, są same w sobie zarówno dozwolone jak i dobre. Należy tylko unikać nadmiaru zarówno czasu, jak też zaintersowania poświęcanego danej czynności. Bo jeśli zbyt dużo czasu poświęca się takim rzeczom, przestaną być rekreacją, a staną się zawodem, a stąd daleko do odpoczynku i odbudowania naszego organizmu i odniosą one dokładnie przeciwny skutek. Po pięciu czy sześciu godzinach spędzonych przy szachach, umysł stanie się wypalony i zmęczony, a zbyt długi czas przeznaczony na tenisa zaowocuje wyczerpaniem fizycznym. Jeśli jeszcze przeciwnicy grają o dużą stawkę, to staną się niespokojni i rozbici, a tak nieważne rzeczy są niewarte takiej troski i zachodu. Ale przede wszystkim należy się wystrzegać angażowania własnego serca w te rzeczy. Bowiem, jakkolwiek zgodna z prawem może być rozrywka, jednak błędem jest oddanie serca za nią. Nie chodzi o to, że chciałbym wam wzbraniać czerpania przyjemności z tego co robicie - nie byłaby to wtedy rekreacja - ale nie chciałbym, abyście byli pochłonięci lub stali się żądni bądź zasiepleni przez te rzeczy."

Po czwarte, ludzie wydają miliardy dolarów na coś, co ma być grą dla zabawy. Uczynili oni z bezwartościowej gry, która nie posiada żadnego znaczenia, coś bardzo poważnego. Pomyśl o tym. Ludzie mówią: ta czy tamta osoba biega tak i tak szybko lub wygrała w tym lub tamtym meczu. Ludzie myślą o tym, jakby to było jakieś osiągnięcie godne pochwały, gdy w rzeczywistości jest zasmucające i wstrętne, ponieważ prowadzi dusze do piekła. Wzrastają ludzie ceniący bezwartościowe gry lub sport jako coś, co posiada znaczenie lub wartość: to jest naprawdę żałosne. Tracą oni czas i pieniądze na ten brud, zamiast pomagać innym duszom, które upadają codziennie do wiecznego ognia w piekle.

"I tak serce człowieka, które jest obarczone niepotrzebnymi, zbędnymi i niebezpiecznymi przywarami staje się niezdolne, aby poważnie podążać za Bogiem i prawdziwie ofiarować Mu swoje życie. Nikt nie obwinia dzieci za to, że gonią motyle, bo są dziećmi, ale nie jest to śmieszne, lecz żałosne, gdy widzi się dorosłych mężczyzn żądnych takich bezwartościowych drobiazgów jak ziemskie rozrywki wcześniej wymienione (sporty, gry, spektakle, festyny, imprezy), które z łatwością mogą wytrącić ich z równowagi i zakłócić życie duchowe. "(św. Frańciszek Salezy, wprowadzenie w życie pobożne)

Po piąte, większość sportowców i graczy jest bardzo nieskromnie ubranych w stroje, które są absolutnie obrzydliwe dla Boga, ponieważ są one mocno opięte i ujawniają wiele ciała. Zaledwie kilkaset lat temu kobiety zostałyby aresztowane i osadzone w więzieniu za noszenie ubrań, które noszą sportowcy lub gracze obecnie. Oglądanie gier lub sportów, które zawierają i popierają negatywne elementy, o których mowa w pięciu akapitach powyżej jest całkowicie grzeszne. Każdy uczciwy człowiek, który rozważał w medytacjach piekło i który zdaje sobie sprawę, że możliwe jest, że może on pójść do piekła, zgodzi się z tym, jeśli podejdzie do tej kwestii w sposób racjonalny i spokojny. Nie pozwól, by twoje uzależnienie od sportu zbanalizowało śmiertelne grzechy, które są popełniane na oczach wszystkich. Nawracajcie się, zanim będzie za późno!


O MUZYCE

Faktem jest, że wszystkie rodzaje muzyki popularnej są śmiertelnie grzesznymi śmieciami, produkowanymi przez szatana, aby przyciągnąć twoją duszę do wiecznego ognia piekielnego. Są w nich liczne nieczyste sugestie nakłaniające do grzechu oraz do odrzucenia jakiejkolwiek moralności i przyzwoitości. Muzyka popularna chwali grzech, a często wyraża się przeciwko Bogu i moralności. W skrócie, zawiera te same błędy i grzechy, co światowe media, a więc: nieskromny ubiór, cudzołóstwo, bluźnierstwo, wulgarny język i przekleństwa, chciwość, rozpustę, make-up, próżność, napawanie się, magię, okultyzm, akceptację fałszywych religii, czynienie idoli ze śmiertelnych ludzi, itp... a często jeszcze gorzej. Trudno dzisiaj znaleźć popularne piosenki, które nie chwalą bałwochwalstwa i kultu człowieka, a jeszcze trudniej dziś znaleźć popularne utwory, które nie chwalą i nie czczą grzechu i rzeczy doczesnych jako normy. Jeszcze gorsze są muzyczne teledyski. Nawet nie można słuchać tych piosenek bez grzechu ciężkiego. Jak o wiele bardziej grzeszy człowiek podczas oglądania tych filmów z muzyką pół nagich kobiet i mężczyzn czczących grzech i okultyzm czynem i przykładem? Niestety oto, co wiele waszych dzieci ogląda codziennie w telewizji, którą im udostępniliście! Musisz całkowicie odrzucić tą złą muzykę i zabronić jej w twoim domu.

Nie wszystkie rodzaje muzyki są złe lub grzeszne. Można na przykład słuchać muzyki religijnej, muzyki instrumentalnej, muzyki klasycznej i każdej innej z zachowaniem norm przyzwoitości i moralności. Jednakże najwyższym dobrem jest oczywiście nie słuchanie muzyki w ogóle. Rezygnacja z własnej woli jest zawsze najwyższym dobrem.Najlepszą muzyką, której można słuchać jest oczywiście muzyka religijna, ponieważ zwraca umysł i serce w stronę naszego Pana Jezusa Chrystusa, Maryi, radości Niebios, itp. Kolejną najlepszą muzyką, której można słuchać jest muzyka klasyczna i muzyka instrumentalna, bez śpiewu, bo to nie wpłynie na twój umysł, kierując go ku rzeczom doczesnym, tak jak zawsze w przypadku światowych piosenek. Najgorszym rodzajem muzyki do słuchania, jest muzyka poświęcona sprawom ziemskim. Osoba, która słucha dużo muzyki, powinna unikać słuchania piosenek światowych, w przeciwnym razie będzie ona przyciągana do tych ziemskich rzeczy i spraw, o których traktuje muzyka. Jest również bardzo koniecznym, zbadanie siebie, czy jesteś w jakikolwiek sposób uzależniony od muzyki, nawet całkiem znośnej muzyki. Można to łatwo zrobić spędzając kilka dni bez muzyki, dzięki czemu można sprawdzić, czy istnieje jakiś wpływ objawów odstawienia na ciebie. Wszystkie uzależnienia od ziemskich rzeczy są złe i oddziaływują na duszę w szkodliwy sposób. Tylko dlatego, że nie widzisz i nie rozumiesz tego działania nie oznacza, że ten efekt nie ma miejsca. Lenistwo duchowe i depresja są między innymi wspólnymi cechami uzależnienia od mediów i muzyki.

Skutki słuchania niewłaściwego rodzaju muzyki i świeckich utworów są bardzo niebezpieczne. Istnieją liczne cytaty ze świata świeckiego, które mogą być tu przedstawione, aby udowodnić ten punkt widzenia."Muzyka bezpośrednio reprezentuje namiętności i stany duszy, łagodność, gniew, odwagę, umiar ... jeśli ktoś słucha nieodpowiedniego rodzaju muzyki stanie się złym człowiekiem ..." (Cytat z Arystotelesa)

Specjalista ds. Umysłu, dr Richard Pellegrino oświadczył, że muzyka ma niesamowitą moc "... do wywołania powodzi ludzkich emocji i obrazów, które z kolei mają zdolność do natychmiastowego wytwarzania bardzo silnych zmian stanów emocjonalnych." Twierdził on dalej: "Weźmy mózg pewnego człowieka. W ciągu 25 lat mojej pracy z jego mózgiem, nadal nie mogę wpływać na stan jego umysłu, tak jak może jedna prosta piosenka".

Dr Allan Bloom ma dużo racji, gdy twierdzi, że "muzyka popularna odwołuje się tylko do jednego ... do barbarzyństwa, do seksualnego pożądania ... lecz pożądania niedorozwiniętego i niewyrobionego. Muzyka popularna podaje dzieciom, na srebrnym talerzu, z całym autorytetem i poparciem branży rozrywkowej, wszystko to, o czym ich rodzice zawsze mówili im, że na to muszą jeszcze poczekać, aż dorosną ... Młodzi ludzie wiedzą, że muzyka rockowa i popularna ma rytm aktu seksualnego ... Nigdy nie było takiej formy sztuki skierowanej wyłącznie do dzieci ... (każdy katolik powinien rozumieć, że masturbacja jest jawnym grzechem śmiertelnym!) Słowa piosenek pośrednio i wprost opisują akty cielesne, które zaspokajają pożądanie seksualne i traktują je jako jedyny naturalny i rutynowy punkt kulminacyjny dla dzieci, które nie mają jeszcze najmniejszego pojęcia nt. małżeństwa i rodziny." (dr Allan Bloom Zamknięcie Amerykańskiego Umysłu, s. 73-74).

Dr. Allan Bloom: "Dzisiaj, bardzo duży odsetek młodych ludzi w wieku pomiędzy 10 a 20 lat żyje dla muzyki. To jest ich pasja i nic innego nie pasjonuje ich bardziej, nie potrafią traktować poważnie czegoś obcego w stosunku do muzyki. Gdy są w szkole lub z rodziną, pragną, aby podłączyć się z powrotem do ich muzyki. Nic, co ich otacza - szkoła, rodzina, kościół - nie ma nic wspólnego z ich światem muzyki. W najlepszym przypadku to zwykłe życie jest neutralne, ale zazwyczaj jest to przeszkoda, pozbawiona życiowych..."

Dr Paul King, dyrektor medyczny programu młodzieżowego w Charter Lakeside Hospital w Memphis, TN, twierdzi, że ponad 80% jego nastoletnich pacjentów trafia tutaj z powodu muzyki rockowej. Dr King uważa, że "teksty piosenek stają się filozofią życia, religią".

Pozwalanie sobie i swoim dzieciom na każdy rodzaj muzyki, jak rock, pop, rap, techno, trance, czy każdy inny rodzaj, nawet tylko trochę podobny do tych wymienionych jest śmiertelnym grzechem i czystą głupotą w zderzeniu z faktami przedstawionymi powyżej. Miliardy dusz płoną teraz, gdy o tym mówimy w ogniu rozdzierającego piekła, ponieważ nie zaprzestały słuchania muzyki złej i grzesznej! Twoje dzieci będą zjadały przez całą wieczność twoje serce w piekle, z powodu gwałtownej nienawiści przeciwko tobie, ponieważ mogłeś je uchronić od grzechu, ale nie chciałeś tego zrobić.


O KSIĄŻKACH

"Złe książki będą obfitować na ziemi, a duchy ciemności będą wszędzie rozprzestrzeniać powszechny relaks i rozluźnienie w stosunku do wszystkiego, co dotyczy służby Bożej ..." (Przepowiednia z La Salette, 19 września 1846)

Według katolickiej przepowiednii, złe książki będą w końcu dominować. Możemy teraz przekonać się o tym na własne oczy, obserwując świecki system szkolny oraz złe światowe książki jak seria Harry'ego Pottera, która uczy dzieci, że magia i okultyzm jest czymś dobrym i chwalebnym i należy się tym zajmować i cieszyć z tego. Magia jest obrzydliwym grzechem śmiertelnym, który był słusznie karany egzekucją w czasach, gdy wiara katolicka sprawowała kontrolę w Europie i Ameryce Południowej. Lecz obecnie, zaślepieni "katolicy" nie tylko mówią swoim dzieciom, że zajmowanie się magią i okultyzmem jest w porządku, ale także kupują te książki swoim dzieciom. Pomyślcie o tym: jeśli ktoś wymyśliłby grę, o tym jak nawiązać kontakt z demonami i sprzedawał ją w sklepach dla dzieci do zabawy, to każdy chrześcijanin byłby zbulwersowany, gdyż każdy chrześcijanin wie, że nawiązanie kontaktu z demonicznymi duchami jest możliwe. Jednak wielu rodziców pozwala swoim dzieciom czytać brud lub oglądać filmy, które ukazują magię i kontakt z demonicznymi duchami jako coś normalnego i dobrego.

Wierzyć lub nie, przedstawiony przykład stał się obecnie rzeczywistością z powodu samych rodziców, którzy mówią, że zło jest dobre, a dobro jest złe. Szatan nie zna granic, wyrządziłby jeszcze więcej zła, gdyby świat lub Bóg pozwolili mu. Niestety, z czasem jednak jeszcze gorsze rzeczy staną się normą.

Tabliczka Ouija - kontrowersyjna zabawka dla maluchów

Toys R Us sprzedaje tabliczki „Ouija”, promując je jako dopuszczalne dla dzieci w wieku zaledwie ośmiu lat.Różowa edycja tabliczki „Ouija” jest przeznaczona dla dziewczynek w wieku ośmiu lat i więcej, podczas gdy regularna wersja przeznaczona jest dla wszystkich dzieci w wieku ośmiu i więcej lat. Stephen Phelan, menedżer ds. komunikacji z Human Life International, sprawdził stronę internetową i informuje, że wyniki są alarmujące.

"To jest po prostu niepokojące, że te rzeczy są traktowane tak od niechcenia, jak każda inna gra, jak Monopoly czy cokolwiek innego na stronie Toys R Us - i myślę, że chrześcijanie powinni być tego świadomi i nie popierać takich rzeczy", stwierdza."Jeśli pójdziesz do sekcji komentarzy na stronie internetowej Toys R Us, możesz przeczytać komentarze osób, które mówią, jak wielką mają obsesję na punkcie tej gry, mówią o opuszczaniu szkoły z jej powodu oraz o rozmawianiu z duchami po drugiej stronie i jakie to było straszne" Phelan opisuje.

Menedżer ds. komunikacji dodaje, że podstawowe grupy osób, które zaprzeczają złym duchom tablicy „Ouija” to ci, którzy również całkowicie wykluczają istnienie świata duchowego. Kontynuuje on dalej, mówiąc, że chrześcijanie otrzymali biblijny mandat. "Mamy za zadanie zajmować się tylko prawdą", zauważa. "Nie powinniśmy mieć nic wspólnego ze złymi duchami. Nie powinniśmy brnąć w nic, co mogłoby zagrozić naszym duszom, a właśnie tym jest ta gra." Producentem tabliczek jest firma Hasbro.

Władca Pierścieni to kolejna słynna seria książek, które przedstawiają magię, okultyzm, baśnie i bajki, jako coś dobrego i chwalebnego, ale w rzeczywistości jest tylko kolejną obrzydliwością w oczach Pana. Niestety, wielu "katolików" nie zgadza się z tymi faktami i wciąż wierzy, że Władca Pierścieni jest dobry, a nawet katolicki. Możesz oszukiwać siebie, ale nie można oszukać Boga!

"Albowiem będzie czas, kiedy nie będą znosili zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami, znajdą sobie nauczycieli, co ucho połechcą: I rzeczywiście odwrócą słuch od prawdy i zwrócą w stronę bajek."(2 Tymoteusz 4:3-4)

Święta Teresa nawet wyznała, że czytanie książek, chociaż samo w sobie nie jest złe, stanowi jednak początek wielkiej krzywdy i obojętności z jej strony. Co w takim razie można by powiedzieć o złych mediach, złych grach wideo i grzesznych cuchnących książkach? Człowiek nie może robić tych rzeczy, nie stając się całkowicie obojętny i zimny w służbie Bogu dokładnie tak, jak zdarzało się to chwalebnej Św. Teresie. Gdyż ci, którzy zawsze szukają światowych rzeczy, w rzeczywistości umniejszają się w zapale do Boga!

Poniższy cytat dalej udowadniający powyższą tezę został zaczerpnięty z życia Św. Teresy: "To, o czym teraz powiem, jak sądzę, było początkiem wielkiej szkody dla mnie. Przywykłam do czytania książek i ten mały błąd, który zauważyłam stał się początkiem oziębłości wobec moich dobrych pragnień oraz okazją do odpuszczania w innych dziedzinach. Myślałam, że nie było nic złego w tym, gdy traciłam wiele godzin w ciągu dnia i w nocy na tak próżne zajęcie, nawet wtedy, gdy trzymałam to w tajemnicy przed moim ojcem. Stałam się tak całkowicie opanowana przez tą pasję, że myślałam, że nigdy nie mogłabym być szczęśliwa bez nowej książki".

Czy to nie brzmi znajomo? Czyż nie wszyscy myślimy jak Teresa, że nie możemy być szczęśliwi bez naszych codziennych mediów, naszych złych filmów i seriali, naszych złych gier wideo czy złych książek? Jeśli wpływ na tą Świętą stanowił początek wielkiej krzywdy, to jaki będzie ten wpływ na ciebie, gdy to, co robisz w porównaniu z nią jest o wiele bardziej szkodliwe i niebezpieczne dla duszy? Jak całkowicie głupim i nierozsądnym jest spędzanie czasu na czytaniu złych światych książek, gdy można spędzić ten czas na czytaniu dobrych katolickich książek o pozytywnej mocy, która będzie budować duszę, umysł i ciało? Znajdziesz tu niezliczone dobre katolickie książki, jeśli tylko zaczniesz ich szukać, dobrym miejscem na początek jest tutaj strona: http://www.trusaint.com/

"Czytanie świętych ksiąg jest prawdopodobnie nie mniej przydatne w życiu duchowym niż mentalne modlitwy. Święty Bernard mówi, że czytanie uczy nas od razu w modlitwie i w praktyce cnoty. Dlatego uznał, że czytanie duchowe i modlitwa są bronią, z pomocą której piekło przegrywa, a raj zwycięża ..." Św. Alfons.

Spal każdą książkę, film lub album muzyczny, które mogą być natychmiast zaliczone do grzesznych i nawróć się, dokonaj pokuty i wyznaj to zło. Tak jakbyś wyrzucił trucizny, aby nie były w stanie skrzywdzić ciebie i twojego dziecka, zrób to samo tutaj. Pomyśl najpierw o przypodobaniu się Bogu, a nie tobie samemu, czy twojemu dziecku. Życie jest zbyt krótkie, a piekło zbyt długie i bolesne, aby sprzeciwiać się i nie postępować według prawa Bożego.


WYCHOWANIE W DOMU

Przez Miłość Boga, trzymaj dzieci z dala od szkoły publicznej (jeżeli taka opcja jest dostępna dla Ciebie) i towarzystwa innych złych ludzi. Musisz zrobić wszystko co w twojej mocy, aby uniemożliwić indoktrynację twoich dzieci przez system światowego szkolnictwa, idąc nawet tak daleko, jak przeprowadzka z kraju, jeśli twój kraj narzuca dzieciom obowiązek uczęszczania do szkoły publicznej. Odpowiedzialność wiecznej duszy, która jest większa niż wszechświat nie może być lekko traktowana. Jeśli możesz wychowywać i szkolić twoje dzieci w domu, ale nie czynisz tego, to naprawdę nie obchodzi cię duchowe dobro twoich dzieci. W jaki sposób katolicki rodzic z czystym sumieniem może pozwolić, by jego dzieci uczęszczały do szkoły publicznej, o której wie, że będą narażone na złe wpływy innych dzieci i pranie mózgu w takich kwestiach jak ewolucja i edukacja seksualna? Większość rzeczy, których uczymy się w szkole jest zbędna i nigdy nie będzie potrzebna. Jesteśmy bombardowani zbędnymi naukami, które zajmują wiele naszego czasu. To prowadzi dusze do zapominania o Bogu i ich duchowym powodzeniu. System szkolny kiedyś bardzo różnił się od dzisiejszego, gdyż większość państw była wtedy chrześcijańska, a Bóg i Biblia nie były wyrzucone ze szkoły.

Czy pozwolisz twoim dzieciom pójść do szkoły publicznej i wyjść w świat z bezbożnymi przyjaciółmi? Wtedy niestety, w rzeczywistości stracisz je dla świata! Bóg nie mówi nam tak wiele o tym, jak mamy mieć się na baczności przed demonami, jak przed ludźmi (Mateusz 10:17), bo ludzie są często dla nas bardziej szkodliwi niż diabły. Demony mogą być wyrzucone poprzez przywołanie najświętszych imion Jezusa i Maryi, ale człowiek z drugiej strony nie może być wydalony w ten sam sposób. A jeśli człowiek stara się zmienić swoje życie, będą z niego drwili, będzie w pogardzie, nazywany najmarniejszym głupkiem, do niczego i człowiekiem bez wykształcenia. Wiele słabych dusz niestety wycofa się z powodu takich wymówek i ze strachu o utratę szacunku innych ludzi!


O MASTURBACJI

Ponieważ tak wiele osób wychodzi z grzechu śmiertelnego i są przekonane, że pewne rzeczy nie są grzeszne, musimy nauczać o tych grzechach z pewną specyfiką, aby ludzie nie ginęli z niewiedzy.

Masturbacja zdecydowanie jest grzechem śmiertelnym. Istnieje około trzech miejsc, w których Św. Paweł podaje listę niektórych z głównych grzechów śmiertelnych, które wykluczają ludzi z pójścia do Nieba. Wykazy te nie obejmują oczywiście każdego grzechu śmiertelnego, ale niektóre główne z nich. Cóż, zawsze wielu ludzi zastanawiało dokładnie to, co jest określone w następujących fragmentach przez grzech "nieczystości" i "zniewieściałość". Święty Paweł mówi, że te grzechy wyłączają ludzi z Nieba. Czy "zniewieściałość" odnosi się do działań homoseksualnych? Do czego odnosi się "nieczystość"?

List do Galatów 5:19-21-"Teraz uczynki ciała są oczywiste, oto one; cudzołóstwo, nierząd, nieczystość, wyuzdanie, bałwochwalstwo, czary, nienawiść, odstępstwo, rywalizacja, gniew, kłótnie, bunty, herezje, zazdrość, morderstwa, pijaństwo, hulanki i tym podobne, o których powiem ci uprzednio, tak jak ci również mówiłem w przeszłości, którzy się takich rzeczy dopuszczają, nie odziedziczą królestwa Bożego ".

1 Do Koryntian 6:09-11-Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się: ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani zniewieściali, ani osoby wykorzystujące innych ludzi, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi byli niektórzy z was, lecz wy jesteście obmyci, ale wy jesteście uświęceni, ale jesteście usprawiedliwieni w imię Pana Jezusa, i przez Ducha Boga naszego".

Do Efezjan 5:05-8- "Abyście wiedzieli, że żaden rozpustnik, ani nieczysta osoba, ani chciwy człowiek, który jest bałwochwalcą, nie otrzyma dziedzictwa w królestwie Chrystusa i Boga. Nie dajcie się zwieść próżnymi słowy, z powodu nich bowiem spada gniew Boży na synów buntu. Nie bądźcie zatem uczestnikami ich. Albowiem niekiedy w ciemności, lecz teraz jesteście światłością w Panu: postępujcie jak dzieci światłości."

Święty Tomasz z Akwinu określa masturbację, jako biblijną "nieczystość" i “zniewieściałość".Św. Tomasz z Akwinu, Summa Theologiae, Pt. II-II, Q. 154, A. 11: "odpowiadam, że, jak stwierdzono powyżej (A6, 9) wszędzie tam, gdzie pojawia się szczególny rodzaj deformacji, zgodnie z którą akt weneryczny staje się niestosowny, mamy do czynienia z określonym rodzajem pożądania. Może to nastąpić na dwa sposoby: po pierwsze, będąc sprzecznym z prawym rozumem, a jest to wspólne dla wszystkich zmysłowych występków; po drugie, ponieważ dodatkowo, jest on sprzeczny z naturalnym porządkiem aktu wenerycznego właściwego dla rasy ludzkiej: jest to nazywane "nienaturalnym występkiem". Może to nastąpić na kilka sposobów. Po pierwsze, poprzez dopuszczanie profanacji, bez kopulacji, ze względu na przyjemności weneryczne": to odnosi się do grzechu "nieczystości", który niektórzy nazywają „zniewieściałością". Po drugie, poprzez kopulację z przedstawicielami nieodpowiednich gatunków, a nazywa się to "bestialstwem". Po trzecie, poprzez kopulację z przedstawicielem nieodpowiedniej płci, mężczyzna z mężczyzną, czy kobieta z kobietą, jak stwierdza Apostoł (Do Rzymian 1,27), a nazywa się to "występkiem sodomii". Po czwarte, poprzez nie przestrzeganie naturalnego porządku kopulacji, czy to stosując nieodpowiednie środki lub inne potworne i bestialskie sposoby kopulacji.

Tak więc, masturbacja to nie tylko grzech śmiertelny, ale jest to grzech śmiertelny, który jest rozpoznawany w trzech różnych miejscach w Piśmie Świętym jako taki, który wyklucza z Królestwa Bożego. Jest on również zaklasyfikowany przez Świętego Tomasza jako jeden z grzechów przeciw naturze, bo psuje porządek stworzony i zamierzony przez Boga. To pewnie dlatego nazywa się go "zniewieściałością." Chociaż nie jest tym samym co ohyda Sodomy, jednak stanowi on zaburzenie i coś nienaturalnego. Wierzymy, że ten grzech - gdyż jest sprzeczny z naturą i sklasyfikowany jako "zniewieściałość" i "nienaturalny występek" - jest przyczyną, dla której niektóre osoby oddają się nienaturalnym żądzom (homoseksualizm).

Dlatego ludzie, którzy popełniają ten grzech powinni zaprzestać tego niezwłocznie, a następnie po przygotowaniu, wyznać ten grzech na spowiedzi. Jeśli ludzie naprawdę borykają się w tej dziedzinie, to nie są blisko poziomu duchowego, na którym powinni być. Łaska Boża jest tu dla nich, ale muszą więcej się modlić, modlić się lepiej, unikać okazji do grzechu (złe media są jednym z nich) i wykonywania własnej woli. Muszą oni konsekwentnie odmawiać różaniec przez 15 lat (codziennie). Muszą oni wkładać więcej wysiłku w rozwój duchowy i wtedy nie powinno być problemu.


PRÓŻNOŚĆ, NIESKROMNE UBRANIA I MAKIJAŻ

Matka Boża z Fatimy: "grzechy świata są zbyt wielkie! Grzechy, które prowadzą najwięcej dusz do piekła, to grzechy ciała! Niektóre zwyczaje i mody zostaną wprowadzone, które będą obrażać Naszego Pana bardzo. Ci, którzy służą Bogu nie powinni podążać za tymi zwyczajami. Kościół nie ma mody; Nasz Pan jest zawsze taki sam. Wiele małżeństw nie jest dobrych; nie podobają się Naszemu Panu i nie pochodzą od Boga "."Twoje piękno nie powinno pochodzić z zewnętrznych ozdób, takich jak splecione włosy, noszenie złotej biżuterii, czy piękne ubrania. Zamiast tego, twoje wnętrze powinno trwać w pięknym spokoju i łagodności ducha, co stanowi wielką wartość w oczach Boga. Bo oto w jaki sposób święte kobiety [i mężczyźni] w przeszłości, którzy pokładali swoją nadzieję w Bogu, mieli w zwyczaju czynić się pięknymi". (1 Piotr 3:3-6)

Boski autorytet Bożego Słowa wymaga, abyś zawsze ubierał się skromnie i nie nosił ciasnych ubrań, które pokazują twe piersi lub tył, badź pokazują za dużo skóry, co prowadzi do pokusy, a także abyś powstrzymał się od używania wszelkiego rodzaju makijażu, biżuterii i akcesoriów (z wyjątkiem Różańca lub Brązowego Szkaplerza i tym podobnych, co jest bardzo dobrym sposobem, aby chronić się przed diabłem), abyś nie dawał złego przykładu i nie wzbudzał u sąsiada ochoty do cielesnego pożądania i grzechu. Gdyż każda osoba, którą kusiłeś swoim nieskromnym wyglądem będzie żądała, aby Bóg wykonał swój sprawiedliwy odwet za ciebie, bo ty ją kusiłeś do pożądliwych myśli!

Nasz Pan Jezus Chrystus uczy w objawieniach Świętej Brygidy, że każdy, kto używa makijaż lub zakłada nieskromne ubiory, będzie szczególnie dręczony przez każdą osobę, która widziała go w ciągu całego życia, chyba że poprawi się przed śmiercią, co, niestety, jest niewiadomą dla każdego człowieka. To mogą być tysiące osób dokonujących zemsty na tobie w piekle przez całą wieczność! Co za horror! To oczywiście oznacza, że nie możesz iść i kąpać się w miejscach publicznych, ponieważ to byłoby jeszcze bardziej nieskromne i niemoralne! Świat rzeczywiście bardzo się zmienił w ciągu ostatnich 100-200 lat, jednak, nikt nie powinien myśleć, że może coś robić tylko dlatego, że jest powszechnie akceptowane. Czy chcesz iść z większością? Wtedy, niestety, piekło czeka na ciebie przez całą wieczność!

"Kobieta nie będzie nosić niczego, co dotyczy mężczyzny, ani mężczyzna nie będzie zakładać kobiecej garderoby, bo kto to robi jest obrzydliwy dla Pana Boga". (Pwt 22:5).

Kobiety nie powinny ubierać lub postępować podobnie jak mężczyźni, bo to jest obrzydliwością w oczach Boga. Bóg stworzył ludzkość z dwiema płciami z zamiarem przeznaczenia każdemu jego właściwego miejsca w Dziele Stworzenia. Mężczyźni i kobiety nie zostali stworzeni, aby zachowywać się lub ubierać w ten sam sposób. Część piękna rasy ludzkiej tkwi w różnicach pomiędzy mężczyznami i kobietami.

Każdy z nas żyje w większym społeczeństwie. Każdy z nas jest pod wpływem kultury wokół nas. Jednak społeczeństwo i kultura często uczą nas rzeczy fałszywych, które odwodzą nas od Boga. Większość kobiet (przynajmniej w zachodnim społeczeństwie i kulturze) ubiera się i zachowuje bardzo podobnie jak mężczyźni. Poszukują one takich samych ról w społeczeństwie, rodzinie i Kościele. Podążają one za powszechnym nauczaniem naszej obecnej kultury, że kobiety i mężczyźni powinni mieć te same role, a zwłaszcza, że kobiety powinny podejmować role sprawowane wcześniej wyłącznie lub głównie przez mężczyzn. Manifestują one swoje przywiązanie do tej nauki, ubierając się jak mężczyźni. To nauczanie naszej kultury jest sprzeczne z nauczaniem Chrystusa.

Bóg chce, aby kobiety i mężczyźni postępowali i ubierali się stosownie do płci i miejsca, które Bóg przeznaczył każdemu w Akcie Stworzenia. Odzież i fryzury są wyrażeniem myśli, zachowań i postaw życiowych. Kobiety nie powinny zachowywać się jak mężczyżni, nie powinny również pełnić takich samych funkcji jak mężczyźni, a zatem nie powinny ubierać się i dbać o siebie jak mężczyźni. I odwrotnie.

"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść prawo albo proroków. Nie przyszedłem, aby ich znieść, lecz aby ich wypełnić. Zaprawdę, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kropka nie przeminie w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek wtedy odpuści w jednym z tych najmniejszych przykazań i tak nauczy ludzi, będzie zwany najmniejszym w królestwie niebieskim; lecz ten, kto je zachowa i nauczy ich będzie wielki w Królestwie Niebieskim". (Mt 5: 17-19).

Ojciec Pio zwykł odmawiać prawa do spowiedzi kobietom, które nosiły spodnie lub nieskromne suknie.


OJCIEC PIO O MODZIE WSPÓŁCZESNEJ

1 Tymoteusz 2:09: "W podobny sposób pragnę również widzieć kobiety w przyzwoitych ubraniach: zdobiące się skromnością i trzeźwością ... "Do Galatów 5:19: "Teraz manifestują się uczynki ciała, a są nimi: nierząd, nieczystość, bezwstyd... "Ojciec Pio miał zdecydowane poglądy na temat mody kobiecej i strojów. Gdy zaczął się szał mini-spódnic, nikt nie odważył się przyjść do klasztoru Ojca Pio ubrany w tak niewłaściwy sposób. Inne kobiety nie przyszły w mini-spódniczkach, lecz w przykrótkich spódnicach. Ojciec Pio zbulwersował się z tego powodu.

Ojciec Pio nie tolerował ani obcisłych spódniczek ani krótkich wydekoltowanych sukienek. On również zakazał swoim duchowym córkom noszenia przeźroczystych pończoch. Oddaliłby kobiety od konfesjonału, zanim jeszcze weszły do środka, jeśli dostrzegł ich niewłaściwy strój. Wielokrotnie rano wyganiał kobiety, jedną po drugiej - kończąc na wysłuchaniu tylko kilku wyznań grzechów. Miał też znak przymocowany do drzwi kościoła, oświadczający: "Na wyraźne życzenie Ojca Pio kobiety muszą wejść do jego konfesjonału, mając na sobie spódnice co najmniej ośmiu cali (20 cm) poniżej kolan. Zabrania się wypożyczania sukien już w kościele i noszenia ich do konfesjonału".

Ojciec Pio napominał niektóre kobiety słowami: "Idźcie i ubierzcie się." Czasami dodawał: "Klowny" Nie pozwolił nikomu przejść, czy to osobom napotkanym pierwszy raz, czy też wieloletnim córkom duchowym. W wielu przypadkach spódnice były wiele cali poniżej kolan, ale jeszcze nie wystarczająco długie dla Ojca Pio! Chłopcy i mężczyźni również musieli nosić długie spodnie, jeśli nie chcieli być wyrzuceni z kościoła.Nieskromni naprawde mają specjalne miejsce czekające na nich w piekle, ponieważ są oni źródłem najbardziej obrzydliwych grzechów ciała, jak Święty Paweł uczy nas, w pierwszym liście do Koryntian,

"Rozporek nierządu. Każdy grzech, który popełnia człowiek, jest bez ciała, ale ten, kto popełnia cudzołóstwo, grzeszy przeciwko własnemu ciału" (1 Kor 18)!

Należy to oczywiście rozumieć w sensie dosłownego cudzołóstwa, jak również nierządu w głowie, który również jest śmiertelnym i godnym potępienia grzechem! Będziesz odpowiadać za wszelkie oko, które cię widziało, gdy używałeś makijaż i nosiłeś nieskromny ubiór. Mogą się uzbierać tysiące osób, które będą wykonywać zemstę na tobie w piekle przez całą wieczność! Nawet jeśli nie stosowałeś makijażu lub próżnych strojów, Bóg wciąż ześle cię do piekła, jeśli odczuwasz przyjemność z próżnych myśli lub próżnych opinii o sobie. Jeśli jedna myśl może potępić osobę, o ileż bardziej potępieni powinni zostać kusiciele w nieskromnych ubiorach i makijażu! Dotyczy to wszystkich rodzajów makijażu stosowanych z czystej próżności. Jak obrzydliwa jest chęć bycia zaakceptowanym dla swojego wyglądu, a nie swoich opinii! Och, próżność, niebawem zgnijesz w grobie, ale twoja dusza będzie się coraz bardziej palić w piekle, ponieważ myślałeś tylko o tym, aby upiększać się na zewnątrz, a w ten sposób wypaczyłeś swoje wnętrze.


O ZŁYCH MYŚLACH

"Ale ja wam powiadam, że każdy, kto spojrzy na kobietę i pożąda jej, ten już z nią cudzołóstwo w swoim sercu popełnił."(Mateusz 5:28)Bóg uroczyście oświadcza, że będzie sądził naszą każdą myśl, jak o wiele bardziej wtedy będzie sądził nasze czyny? Kiedy my w naszym umyśle upodobamy sobie grzeszne myśli, Bóg traktuje to jako działanie w dokładnie taki sam sposób jak sądzi nas jako morderców, jeśli nie znosimy naszego brata lub jako cudzołożników, jeśli spojrzymy na kobietę z pożądaniem w naszych sercach . Jak więc będzie cię sądził Bóg, gdy ty w twoim sercu kochasz rzeczy obrzydliwe?

Nikt nie może uciec od złych myśli, bo nie jesteśmy jeszcze aniołami, ale zwykłymi ludźmi. Nie możemy uciec tym złym myślom, ale możemy odmówić czerapania z nich przyjemności. Nie zdziw się, jeśli masz różnego rodzaju obrzydliwe myśli. Wiele osób jest niedouczonych i nie rozumie, że to szatan kusi, podając im te myśli. Oczywiście, wiele złych myśli pojawia się przy różnych złych okazjach i sytuacjach, w których się znalazłeś w ciągu dnia lub życia, ale nadal, jeśli nie myślisz o nich świadomie i wciąż cię nachodzą, to musi to być szatan, który cię kusi!

Zawsze, gdy masz złe myśli przeciwne do twojej własnej woli, a im się oprzesz, nie popełniłeś żadnego grzechu.Gdy pojawi się zła myśl wbrew twojej woli i cieszysz się z niej trochę, ale prawie natychmiast żałujesz tego, pomimo tego popełniłeś grzech.Jeśli jednak dobrowolnie zagłębiasz się w złe myśli i cieszysz się z nich, wtedy bez wątpienia popełniłeś grzech śmiertelny! Jaśniej widać to w objawieniach Św. Brygidy:

Syn Boży mówi do oblubienicy (Św. Brygidy): "Co cię martwi i niepokoi? " Ona odpowiedziała: "Jestem dotknięta przez różne niepotrzebne myśli, których nie mogę się pozbyć i słysząc o Twoim strasznym wyroku niepokoi mnie to". Syn odpowiedział: "To zaiste prawda. Wcześniej znajdowałaś przyjemność w światowych pragnieniach wbrew mojej woli, ale teraz różne myśli mogą przychodzić do ciebie wbrew twojej woli.

Ale miej bojaźń Bożą i pokładaj wielkie zaufanie we mnie, twoim Bogu, wiedząc na pewno, że kiedy twój umysł nie czerpie przyjemności z grzesznych myśli, ale zmaga się z nimi brzydząc się nimi, wtedy stają się oczyszczeniem i koroną dla duszy. Ale jeśli czerpiesz przyjemność z popełnienia nawet małego grzechu, o którym wiesz, że to grzech i czynisz tak ufając we własną abstynencję i polegając na łasce, bez pokuty i zadośćuczynienia za to, wiedz, że może stać się on grzechem śmiertelnym. W związku z powyższym, jeżeli jakaś grzeszna przyjemność wszelkiego rodzaju przychodzi ci na myśl, powinnaś od razu pomyśleć, dokąd ona prowadzi i żałować ...

... Bóg nie nienawidzi niczego tak bardzo jak wtedy, gdy wiesz, że zgrzeszyłeś, ale cię to nie obchodzi, ufając i polegając na twoich innych zasłużonych czynach. Tak, jak gdyby z ich powodu, Bóg mógł być wywyższony twoim grzechem i nie mógł być uwielbiony bez ciebie, lub jak gdyby pozwolił ci zrobić coś złego za jego zgodą, widząc wszystkie twoje dotychczasowe dobre uczynki, ponieważ, nawet jeśli byś dokonał sto dobrych czynów dla każdego złego, nadal nie będziesz w stanie zapłacić Bogu za jego dobroć i miłość. Tak więc, utrzymuj racjonalny strach przed Bogiem, a nawet jeśli nie możesz zapobiec tym myślom, to przynajmniej znoś je cierpliwie i wykorzystaj twoją wolę w walce przeciwko nim. Nie będziesz potępiony, ponieważ wtargnęły do twojej głowy, chyba że będziesz miał w nich przyjemność, ponieważ nie jest w twojej mocy, aby im zapobiec.

Ponownie, utrzymuj bojaźń Bożą, abyś nie upadł z powodu pychy, nawet jeśli nie zgadzasz się na złe myśli. Każdy, kto stoi mocno, stoi tak tylko mocą samego Boga. Tak więc strach przed Bogiem jest jak brama do nieba. Wielu takich, którzy upadli na oślep aż do śmierci, ponieważ zrzucili bojaźń Bożą i następnie wstydzili się spowiedzi przed ludźmi, choć nie wstydzili się grzeszyć wobec Boga. Dlatego odmówię odpuszczenia grzechu człowiekowi, który nie dbał wystarczająco, aby prosić o moje ułaskawienie dla małych grzechów. W ten sposób grzechy są gromadzone poprzez codzienną praktykę i grzech wybaczalny, które mógłby zostać odpuszczony przez żal staje się poważnym poprzez zaniedbania i pogardę osoby, jak można wywnioskować w przypadku tej duszy, która została już skazana...

http://www.trusaint.com/polish/swieci/sw-brygida/objawienia-swietej-brygidy-szwedzkiej-ksiega-3/


TAŃCE, PUBY, BALE

"Nie ma przykazania Bożego, które mówi, że taniec nie prowadzi ludzi do złamania! Matki mogą rzeczywiście powiedzieć: "Och, będę mieć oko na ich strój, nie możesz stać na straży ich serca." Odejdźcie, źli rodzice, zejdźcie do piekła, gdzie gniew Boży już na was czeka, za to, że daliście wielką swobodę swoim dzieciom; Idźcie! Za niedługo dołączą one do was, widząc, że pokazaliście im drogę tak dobrze! Wtedy zobaczycie, czy wasz pastor miał rację zakazując wam tych piekielnych zabaw." (Proboszcz z Ars, Św. Jean-Baptiste-Marie Vianney, str. 146)

Św. Alfons (ok. 1755): "Zdarzyło się to w roku 1611, w wigilię Zesłania Ducha Świętego w słynnym sanktuarium Maryi w Montevergine. Ludzie, którzy się tam tłoczyli, zbezcześcili to święto balami, ekscesami i nieskromnym zachowaniem. Gdy nagle odkryto pożar, który wybuchł w domu rozrywki, gdzie świętowali, tak że w mniej niż półtorej godziny pochłonął wszystko, a ponad tysiąc pięćset osób zginęło. Pięć osób pozostałych przy życiu potwierdziło pod przysięgą, że widzieli samą Matkę Bożą z dwoma zapalonymi pochodniami, które podpaliły gospodę." (Uwielbienia Maryi, str. 659).

Z tych cytatów, każdy może wywnioskować, jak złe są tańce. Tańce wywołują tysiące kuszących i zmysłowych myśli, które prowadzą niezliczone dusze do piekła. Stawanie w obronie tańców chłopców z dziewczętami lub kobiet z mężczyznami jest całkowicie podłe, a rodzice, którzy pozwalają swoim dzieciom chodzić na takie zabawy lub ci, którzy czasami nawet zmuszają swoje dzieci do takich zabaw doświadczą najbardziej rozdzierających męk w piekle, chyba że poprawią się natychmiast. Chodzenie do pubów, które tylko sprzedają alkohol lub propagują hazard i inne grzechy śmiertelne jest absolutnie niedopuszczalne i grzeszne. Przeciwko takim miejscom żarliwie głosił kazania święty Jan Vianney, i nazywał je prawdziwymi dziurami piekła i przyczyną licznych grzechów śmiertelnych!


ŚWIĘTUJ DZIEŃ ŚWIĘTY I NIEDZIELĘ

Ponieważ wielu ludzi czytających ten tekst nie zostało nauczonych tych pojęć przez modernistycznych heretyków, musimy zwrócić uwagę na kilka innych rzeczy w tym względzie: prace służebne są zakazane w niedzielę. Ludzie nie powinni robić prania w niedzielę, ludzie nie powinni wykonywać prac ogrodowych w niedzielę (takich jak koszenie trawnika, itd.), ludzie nie powinni robić zakupów w niedzielę, chyba że są głodni itd. .. Wyjątki stanowią takie prace, które absolutnie muszą być wykonane. Na przykład, napalenie w piecu w domu, dzięki czemu można się rozgrzać i przeżyć - to rodzaj pracy całkowicie dopuszczalnej. Jeśli jesteś w stanie zrobić jedzenie dla całej rodziny przed niedzielą, uczyń tak. Nie powinno się spędzać niedzieli na przygotowywaniu jedzenia dla rodziny, jeśli może to potrwać kilka godzin. Możesz oczywiście (jeśli nie masz gotowego jedzenia) przygotować coś małego dla siebie lub rodziny, co nie wymaga dużo czasu, lub weź żywność już przygotowaną i tylko odgrzej. Nie możesz ciąć drewna w niedzielę i powinieneś ograniczyć się tylko do robienia rzeczy, które są absolutnie niezbędne do przeżycia. To oczywiście wymaga uprzedniego zaplanowania, ale nikt nie powinien odmówić posłuszeństwa wobec Bożych przykazań, gdyż to z pewnością doprowadzi do wiecznego potępienia. Człowiek posłuszny dostrzeże piękno Boga zmuszającego człowieka do odpoczynku od prac fizycznych.

Wykonywanie niepotrzebnych prac w niedzielę jest całkowicie nie do przyjęcia, chyba że musiałbyś głodować lub nie masz środków koniecznych, aby utrzymać twoją rodzinę. W krajach bogatszych, o wiele lepiej jest żebrać lub otrzymywać zasiłek z opieki społecznej, niż wykonywać niepotrzebną pracę w niedzielę, ponieważ taka praca potępia nie tylko ciebie, ale również twojego pracodawcę. Twój pracodawca faktycznie zostanie ukarany za każdego jednego człowieka, któremu pozwolił lub którego zmusił (grożąc zwolnieniem) do pracy w niedzielę. Wiele tysięcy osób może z tego powodu atakować jednego człowieka przez całą wieczność! Co za horror!

Jeśli wyczerpałeś wszystkie możliwości uzyskiwania dochodów, np.: próbując innej pracy lub przeniesienia w inne miejsce, lub innych prawnych środków otrzymania dochodu (np. otrzymania pomocy z opieki społecznej, o ile tylko nie oznacza to, że musiałbyś w jakikolwiek sposób pójść na kompromis w kwestii twojej wiary), wtedy nie jesteś zobowiązany powstrzymać się od pracy i możesz bezpiecznie pracować w niedzielę, o ile jest to ostatnia z twoich możliwości. Poniżej podajemy niektóre przykłady akceptowalnych powodów, dopuszczających pracę w niedzielę.

Jeśli nie moższ zapewnić edukacji swoich dzieci w domu, byłby to powód do przyjęcia na rzecz kontynuowania pracy w niedzielę. Innym przykładem może być sytuacja, w której musiałbyś się przenieść do złej okolicy z narkotykami, przemocą i rozwiązłością, które wpływałyby na ciebie lub twoją rodzinę w grzeszny sposób, lub w wyniku zaprzestania pracy, musiałbyś być zmuszony do podjęcia innej grzesznej lub niemoralnej pracy. Byłby to kolejny powód, aby kontynuować pracę w niedzielę, dopóki nie znajdziesz innej pracy, w której nie będziesz zmuszany do pracy w niedzielę ani żadne niebezpieczeństwo nie będzie zagrażać duchowemu powodzeniu twojej rodziny.

Idąc tym tokiem, można stwierdzić, czy Twoja praca jest akceptowana przez Boga. Jeśli grzeszysz przeciwko Bogu wykonując konkretne prace, takie jak sprzedaż środków antykoncepcyjnych, pornografii, złych gazet z nieskromnymi zdjęciami lub opowieści o seksie, czy też inne grzechy, etc., to nie możesz kontynuować tej pracy, nawet jeśli głodujesz lub nie masz środków na utrzymanie siebie lub twojej rodziny. W takich przypadkach należy powierzyć całą ufność w Bogu. Nie możesz być przyczyną grzechów śmiertelnych twoich braci, sam nie będąc winnym grzechu śmiertelnego!"Dlatego powiadam wam: "Nie troszćcie się swoje życie, co macie jeść, ani o ciało, czym macie się przyodziać. Życie to coś więcej niż mięso, a ciało to więcej niż odzienie ... szukajcie najpierw królestwa Boga i Jego sprawiedliwości, a wszystkie te rzeczy będą wam przydane "(Łk 12:22-24, 27-28, 31).

Jednakże, w biedniejszych krajach, gdzie nie ma szans na otrzymanie pomocy społecznej lub dochodów w inny sposób, praca w niedzielę jest całkowicie do przyjęcia, o ile osoba musi ją wykonywać, aby przetrwać. Wiele osób nie działa w takich warunkach, ale pracuje w niedzielę, aby mieć więcej pieniędzy niż potrzebują do przeżycia. Tak, wiele osób posiada wystarczające środki, aby zrezygnować z pracy w niedzielę. Mimo to chodzą oni do pracy, aby uzyskać więcej obfitości w bogactwa. Jest to wyraźny grzech śmiertelny!Widać to jaśniej na poniższym przykładzie z objawień Świętej Brygidy w książce pod słusznym tytułem: Księga Pytań. Składa się ona z pytań, na które Nasz Pan i Sędzia daje wspaniałe odpowiedzi:

"Trzecie pytanie. Ponownie pojawił się mnich na swej drabinie jak wcześniej, mówiąc: "Dlaczego nie powinienem wywyższać się ponad innych, widząc, że jestem bogaty? "

Odpowiedź na pytanie trzecie. Sędzia odpowiedział: "Na pytanie dlaczego nie wolno ci być dumnym z bogactwa, odpowiadam: Bogactwa świata należą do ciebie, tylko o ile są one potrzebne ci do wyżywienia i ubrania. Świat został stworzony po to, aby człowiek, mając zaopatrzone swoje ciało, mógł poprzez pracę i pokorę powrócić do mnie, swego Boga, którego wyśmiewał w swoim nieposłuszeństwie i zaniedbał w dumie. Jeśli jednak twierdzisz, że dobra doczesne należą do ciebie, zapewniam cię, że faktycznie siłą uzurpujesz dla siebie to, co posiadasz w nadmiarze ponad twoje potrzeby. Wszystkie dobra doczesne, powinny należeć do wspólnoty i być równo dostępne z miłości dla potrzebujących.Uzurpujesz sobie na własność rzeczy zbędne, które powinny być ze współczuciem oddane innym. Jednak wiele osób w sposób racjonalny posiada więcej dóbr niż inni, ale przekazują je innym w dyskretny sposób. Dlatego, aby nie zostać oskarżonym bardziej surowo w czasie sądu, ponieważ otrzymałeś więcej niż inni, wskazane jest, abyś nie stawiał się przed innymi, działając wyniośle i gromadząc dobra. Tak jak przyjemnym jest posiadać więcej dóbr doczesnych na świecie i mieć je w obfitości, tak samo również strasznym i bolesnym poza wszelką miarą w czasie sądu jest nierozsądne zarządzanie nawet godziwie posiadanymi dobrami."

http://www.trusaint.com/polish/swieci/sw-brygida/objawienia-swietej-brygidy-szwedzkiej-ksiega-5/

"Trzecie przykazanie mówi, że posiadasz umysł i masz pamiętać, aby święcić dzień święty i niedzielę. To znaczy, że nie będziesz wykonywać żadnej pracy w niedzielę lub dzień święty, tylko masz odpoczywać od wszystkich ziemskich prac i poświęcić się modlitwie, aby służyć Bogu twemu stwórcy, który odpoczął siódmego dnia po pracach wykonanych w ciągu poprzednich sześciu dni, gdy stworzył i wyświęcił świat. Wypełnienie tego przykazania pozwala utrzymać spokój sumienia, aby lepiej służyć Bogu. Dzień ten Żydzi nazywali szabatem, co oznacza ni mniej ni więcej tylko odpoczynek. Przykazania tego nie może wypełniać duchowo człowiek, którego sumienie jest obciążone grzechem śmiertelnym. Takie sumienie nie może być w spoczynku, ani w pokoju tak długo, jak długo jest w takim stanie. W miejsce dnia szabatu, obchodzonego według starego prawa, święty Kościół ustanowił niedzielę w nowym prawie. Ponieważ Nasz Pan powstał ze śmierci do życia w niedzielę, dlatego też powinniśmy święcić ten dzień i odpoczywać od prac w tygodniu, zaprzestać grzesznych prac i poświęcić się zajęciom duchowym i naśladować Naszego Pana, błagając go o litość i dziękując mu za Jego dobrodziejstwa. Gdyż ci, którzy nie świętują niedzieli i innych uroczystych świąt ustalonych przez Kościół Święty popełniają grzech śmiertelny, bo bezpośrednio występują przeciwko przykazaniu Boga i Kościoła Świętego, chyba, że czynią to z konieczności, dopuszczonej przez Kościół Święty. Ale o wiele więcej grzeszą ci, którzy zatrudniają w niedzielę i święta w grzesznych celach, w lubieżności, schodzą do tawerny w czasie służby, dopuszczają się obżarstwa i picia i innych grzechów i znieważają Boga. Na domiar złego więcej grzechów popełnianych jest w niedzielę i święta, niż w pozostałe dni pracy. Ponieważ ludzie stają się pijani, walczą i zabijają, a nie zajmują się cnotliwie służbą Bogu, tak jak powinni czynić. A jak Bóg nam nakazuje pamiętać i mieć na uwadze, aby zachowywać i święcić dzień święty, tak popełniają oni grzech śmiertelny i nie przestrzegają, ani zachowują tego trzeciego przykazania. "(Ze Złotej legendy lub Żywotów świętych, tom 1, strony 122-123)

Z powyższej wypowiedzi można wyciągnąć wniosek, że człowiek nie powinien robić w niedzielę rzeczy, jakie wykonuje w pozostałe dni. Niedziela jest przeznaczona dla Boga, aby trwać w świętości. Tak więc, jeśli jedyna różnica dla ciebie w niedzielę polega na tym, że trzymasz się z dala od pracy i nie przeznaczasz wcale tego czasu dla Boga, jaka zatem korzyść pozostaje dla ciebie?Bóg przykazał, aby co najmniej jeden dzień był wolny dla człowieka, aby mógł on odpocząć od świata i wykorzystać go do duchowego rozwoju, modlitwy, czytania i robienia innych dobrych dla duszy uczynków. Należy zatem spędzać niedzielę powstrzymując się od własnej woli i nie oglądając telewizji, rezygnując z gier, słuchania muzyki lub radia, etc., i zamiast tego dążyć do poznania Boga w samotności, modlitwie i medytacji.


PAPIEROSY I NARKOTYKI

Nie wiemy, czy palenie w bardzo małych ilościach raz na jakiś czas jest grzechem. Ale wierzymy, że palenie zwyczajowe czy regularne jest grzechem i na pewno pozbawia ono życie ludzkie łask. Nie potrafimy pojąć, w jaki sposób ci, którzy stale palą, na przykład przez cały dzień, mieliby się różnić od ludzi, którzy jedzą słodycze przez cały dzień i próbują się stale zadowolić w ten sposób. Dotykamy tu zaledwie tematu, o którym wiemy, że jest straszny dla zdrowia i prowadzi do śmierci. Jeśli jesteś palaczem, dajesz straszny przykład dla ludzi, kusząc ich, aby rozpoczęli palenie, będące uzależniającą i śmiertelną używką. Palenie jest tak wciągające, że naukowcy medyczni porównali uzależnienie od papierosów do uzależnienia od heroiny. Większość ludzi, którzy uzależnili się od papierosów nigdy nie będzie w stanie się powstrzymać i będzie przez całe życie zniewolona najbardziej brudnym, złym nawykiem pozbawiającym łaski i cnót.

To samo można powiedzieć o wszystkich substancjach uzależniających, które nie są potrzebne do przeżycia, takich jak: kawa, słodycze, chipsy, ciastka, napoje gazowane, dobre mięso itp. .. Jeśli nie możesz powstrzymać się od tych substancji, nawet na kilka dni, to jesteś od nich uzależniony i musisz nauczyć się powstrzymywania od nich. Dobre dni na naukę powstrzymywania się od własnych pragnień to środy, piątki i soboty. Piątki zawsze były dniami abstynencji w Kościele katolickim - ponieważ nasz Pan cierpiał i umarł tego samego dnia - co oznacza, że nie można jeść niczego, zawierającego mięso pod groźbą grzechu śmiertelnego (nie ma obowiązku postu lub abstynencji w święta, takie jak Boże Narodzenie, nawet jeśli wypada w piątek). Należy oczywiście również powstrzymać się od innych zbędnych substancji. Jakkolwiek niektóre substancje mogą wydawać się nieszkodliwe, jednak łaska bardzo zmniejsza się u ludzi, którzy zawsze używają zbędnych rzeczy.


WYJAŚNIENIE PRAWA POSTU I WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI W DNIACH POSTU I WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI

W dniach postu, tylko jeden pełny posiłek z mięsem jest dozwolony. Dwa pozostałe bezmięsne posiłki, które wspólnie są mniejsze od pełnego posiłku, są również dozwolone. Tylko płyny mogą być przyjmowane między posiłkami. Prawo postu powinno być przestrzegane przez wszystkich w wieku od 21 do 59 lat włącznie.Jeżeli poszczenie stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia lub utrudnia zdolność do niezbędnych prac, post nie obowiązuje.Istnieją także pewne dni abstynencji.W dniach pełnej abstynencji, mięso (i zupa lub sos z mięsa) nie nie powinny być spożywane w ogóle.W dniach częściowej abstynencji, mięso (i zupa lub sos z mięsa) może być spożywane tylko raz. Prawo abstynencji powinno być przestrzegane przez wszystkich w wieku 7 lat i starszych.Nie ma obowiązku poszczenia lub abstynencji w święta, nawet jeśli wypadają one w piątek.

Post eucharystyczny  1. Kapłani i wierni przed Mszą lub Komunią Świętą - czy to rano, po południu, wieczorem, lub o północy - muszą powstrzymać się przez trzy godziny od pokarmów stałych i napojów alkoholowych, a przez jedną godzinę od napojów bezalkoholowych. Woda nie łamie zasad postu.  2. Chorzy, nawet jeśli nie przykuci do łóżka, mogą przyjmować napoje bezalkoholowe i odpowiednie lekarstwa, zarówno w postaci ciekłej lub stałej, przed Mszą albo Komunią Świętą bez ograniczeń czasowych.Kapłanów i wiernych, którzy są w stanie to czynić, zachęca się do przestrzegania starych i czcigodnych form postu eucharystycznego (od żywności i płynów po północy). Wszytkim, którzy pójdą na te ustępstwa, będzie to zrekompensowane otrzymanym dobrem. Staną się oni również świetlanymi przykładami życia chrześcijańskiego, zasadniczo w kwestii pokuty i miłości.
(Papież Pius XII, Communionem Sacram, 1957)


NATURALNE PLANOWANIE RODZINY (NPR) JEST GRZESZNYM KONTROLOWANIEM NARODZIN

Święty Cezar z Arles: "TAK CZĘSTO, JAK WIE, ŻE JEGO ŻONA JEST BEZ PRAGNIENIA POSIADANIA DZIECI... BEZ WĄTPIENIA POPEŁNIA GRZECH". (W.A. Jurgens, Wiara Dawnych Ojców, Vol. 3:. 2233)

Papież Pius XI Casti Connubii (# 's 53-56), 31 Grudnia 1930: "Ale bez względu na powód, jakkolwiek poważny, jaki można przedstawić, nic, co wewnętrznie przeciw naturze, nie może stać się zgodne z naturą i moralnie dobre. W związku z tym, że akt małżeński poprzez swój charakter jest przeznaczony przede wszystkim dla płodzenia dzieci, ci więc, którzy wykonują go celowo niwecząc siły przyrody, popełniają grzech przeciw naturze i dokonują czynu, który jest niegodziwy i wewnętrznie błędny.

"Nic dziwnego zatem, jeśli Pismo Święte zaświadcza, że Boski Majestat podchodzi z największym obrzydzeniem do tej strasznej zbrodni, a czasem nawet karał ją śmiercią. Jak zauważa Święty Augustyn, "współżycie z jednym nawet prawowitym małżonkiem jest bezprawne i niegodziwe, gdy poczęcie potomstwa jest uniemożliwione."

Onan, syn Judy, zrobił to, a Pan zabił go za to. (Rdz 38:8-10)

W rzeczywistości argument przeciwko Naturalnemu Planowaniu Rodziny można podsumować bardzo prosto. Dogmat katolicki uczy nas, że podstawowym celem małżeństwa (i aktu małżeńskiego) jest zrodzenie i wychowanie dzieci.

Papież Pius XI Casti Connubii (# 17), 31 grudnia 1930: "Podstawowym celem małżeństwa jest zrodzenie i wychowanie dzieci".

Papież Pius XI Casti Connubii (# 54), 31 grudnia 1930: "Skoro zatem akt małżeński poprzez swój charakter jest przeznaczony przede wszystkim dla płodzenia dzieci, ci więc, którzy wykonują go celowo niweczą siły przyrody i popełniają grzech przeciw naturze i dokonują czynu, który jest niegodziwy i wewnętrznie błędny."

"W związku z otwartym odchodzeniem od nieprzerwanej tradycji chrześcijańskiej niektórzy niedawno uznali za możliwe uroczyste zadeklarowanie innej doktryny dotyczącej tej kwestii. Kościół katolicki, któremu Bóg powierzył obronę integralności i czystości obyczajów, stojąc pośród ruin moralnych, które go otaczają, tak, aby mógł zachować czystość ślubnego związku plugawionego przez te nieczyste plamy, podnosi głos na znak swego Boskiego posłannictwa i poprzez nasze usta na nowo głosi: jakiekolwiek wykorzystanie małżeństwa wykonywane w taki sposób, że akt ten jest celowo zniweczony w swojej naturalnej mocy do generowania życia jest przestępstwem według prawa Bożego i natury, i ci, którzy się zaspokajają w ten sposób są naznaczeni winą grzechu ciężkiego."

Dlatego też, nawet jeśli NPR nie ingeruje bezpośrednio w sam akt małżeński, jak jego obrońcy z upodobaniem podkreślają, to nie ma to większego znaczenia. NPR jest godne potępienia, ponieważ podporządkowuje główny cel (lub przeznaczenie) małżeństwa i aktu małżeńskiego (zrodzenie i wychowanie dzieci) celowi drugorzędnemu.

NPR podporządkowuje podstawowy cel małżeństwa innym rzeczom, poprzez świadomą próbę uniknięcia dzieci (tzn. uniknięcia pierwotnego celu) pozwalając na utrzymywanie stosunków małżeńskich. NPR zatem odwraca porządek ustanowiony przez samego Boga. Czyni dokładnie tą rzecz, o której papież Pius XI uroczyście nauczał, że jest niezgodna z prawem. I w tym momencie zmiażdżone zostają wszystkie argumenty przedstawione przez tych, którzy bronią NPR. Ponieważ wszystkie argumenty przedstawione przez tych, którzy bronią NPR, koncentrują się na samym akcie małżeństwa i ślepo ignorują fakt, że nie ma różnicy, czy para nie dokonuje samego aktu, jeżeli podporządkowuje ona i udaremnia podstawowy cel małżeństwa.

Pomimo tego autorytatywnego nauczania, które potępia Naturalne Planowanie Rodziny, prosta logika podpowie katolikom, że jest to coś złego. Jeśli Kościół potępił metody sztucznej antykoncepcji, ponieważ zapobiegają poczęciu potomstwa, dlaczego pozwalałby na to samo za pomocą innej metody? To tak, jakby pragnienie lub myśl o zabójstwie kogoś nie były grzechem według zwolenników NPR, a jedynie sam akt morderstwa.

W publikacjach promujących NPR, okresu płodności żony jest czasem klasyfikowany jako "niepewny" i "niebezpieczny", jak gdyby stwarzanie nowego życia było uważane za poważne naruszenie bezpieczeństwa narodowego, a malutkie niemowlę za zdradzieckiego kryminalistę! To jest naprawdę obrzydliwe.

Czyż może być bardziej jasne, że ci, którzy podpisują się pod tego typu zachowaniem i tą metodą, wyłączają Boga i dzieci i zastępują ich własnym egoistycznym porządkiem?

Tobiasz 06:17 - "Święty młodzieniec Tobiasz podchodzi do swojej narzeczonej Sary po trzech dniach modlitwy, nie z powodu cielesnego pożądania, ale tylko dla miłości potomstwa. Będąc pouczonym przez Archanioła Świętego Rafaela, że do zaangażowania się w akt małżeński musi on być pobudzony raczej miłością do dzieci niż pożądaniem. Bo ci, którzy w taki sposób otrzymują małżeństwo, jakby odcinali się od Boga i swoich umysłów i oddawali się swojej żądzy, tak jak koń i muł, które nie rozumieją i nad nimi diabeł ma moc".

Słowo „małżeństwo” oznacza „urząd macierzyństwa”. Ci, którzy stosują NPR próbują uniknąć małżeństwa (urzędu macierzyństwa) i odciąć się od Boga.

Naturalne Planowanie Rodziny łączy się również z brakiem wiary ze strony tych, którzy stosują i polecają tą metodę. Czy pary, które korzystają z NPR, lub kapłani, którzy ją polecają, posiadają nadprzyrodzoną wiarę w Opatrzność Bożą? Czy wierzą, że Bóg jest tym, który zsyła życie? Czy ktoś ma prawo do 3 dzieci, kiedy Bóg chciał, aby miał 10? Bóg doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeb każdego małżeństwa i wie dokładnie, z czym mogą sobie poradzić. Osoby z prawdziwą Wiarą Katolicką powinny być całkowicie obojętne wobec wykresów i kalendarzy. Są to nienaturalne instrumenty, które udaremniają wolę Bożą. Zignoruj te bzdury i zaakceptuj fakt, że Bóg nie obdarzy cię żadnym dzieckiem, którego nie będziesz w stanie utrzymać. Nie obciąży cię On niczym zbyt ciężkim, ponieważ Jego jarzmo jest zawsze łatwe, a brzemię Jego zawsze lekkie. Jeśliby zwolennicy NPR postawili na swoim, nie byłoby żadnych rodzin z ponad 10 dzieci, ani wielu świętych, którzy przybyli z tych rodzin (np. Świętej Katarzyny ze Sieny, 23-cie dziecko z 25). Kapłani, którzy promują metody "Naturalnego" Ograniczania Rodziny, a także pary, które je stosują, są winni grzechu ciężkiego. Jest to sprzeczne z nauczaniem Kościoła i jest sprzeczne z prawem naturalnym. Jest to obraza dla Opatrzności Bożej i stanowi zupełny brak wiary. Dlaczego nie chcesz praktykować czystości zamiast popełniać śmiertelny grzech NPR? Prawdziwe uświęcenie przychodzi poprzez cnotę czystości! Jak można wywnioskować, pod żadnym pozorem nie można podporządkować podstawowego celu (lub przeznaczenia) małżeństwa i aktu małżeństwa (zrodzenia i wychowania dzieci) innym celom drugorzędnym.

Papież Pius XI Casti Connubii (# 's 53-56), 31 grudnia 1930: "Ale bez względu na powód, jakkolwiek poważny..." Piekło będzie czekało na tych, którzy praktykują NPR przeciwko prawu naturalnemu. Gorąco błagamy wszystkich kapłanów i świeckich do przyjęcia nauczania Kościoła na ten temat i odzyskania wiary w Bożą opatrzność. Jeśli jesteś przekonany i wierzysz w te obrzydliwe herezje, sprzeczne z prawem naturalnym, dokonaj pokuty i wyznaj swój grzech natychmiast.


We are looking for willing translators and helpers for the full article. This article about Natural Family Planning (NFP) and Contraception is currently not available in its entirety in the Polish language. For those interested, the whole article about Natural Family Planning (NFP) and Contraception can be read and translated at: http://www.trusaint.com/natural-family-planning-and-contraception/


More important information will be added soon!

We are looking for translators. Please contact us at: http://www.trusaint.com/contact/.


www.trusaint.com/Polish/
Darmowe DVD, Artykuły i Książki
FREE DVDs & VIDEOS
WATCH & DOWNLOAD ALL OUR DVDs & VIDEOS FOR FREE!